Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

A "szakirányú továbbképzési szak" minek számít a bolognai rendszerben?

Van egy ilyen HR diplomám a Corvinusról még a 2000-es évek elejéről, ami mellé kaptunk egy angol nyelvű díszoklevelet, amelyben az szerepel, hogy "MSc in Human Resource Management". Ennek ellenére én úgy tudom, hogy ez nem számít hivatalosan mesterdiplomának. Minek számít akkor? Főleg az angol átirata érdekelne. Hogy nevezik az ilyeneket angolul? Ez PG (Postgradual Diploma)?

[link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: diploma, egyetem, HR, bolognai, spagetti

szept. 3. 11:01  Privát üzenet  

A válaszok
Akkor meg nem 5 évesek voltak a képzések? Marpedig az akkor mester diplomanak számít, csak bolognaiban kette szedték.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont szept. 3. 15:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem, annak idején ez ugyanígy 2 éves továbbképző diploma volt.

# 2/3Időpont szept. 3. 17:24 Privát üzenet
Igen, ez az ún. posztgraduális diploma.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont szept. 12. 08:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
PPKE-jogász szak?
"Elvont művész lelkeknek" mennyire ajánljátok a pszichológia szakot egyetemen?
Herman Ottó gimnáziumba tudok úgy menni, hogy eddig általánosban németet tanultam?
Szerintetek jól van szeparálva a képzés a bolognai rendszer (BSc vs. MSc)?
A bolognai rendszerben, lehetséges-e valahogy úgy tanári mesterszakra menni, hogy a minorszakod nem volt tanárképes?
A bolognai rendszer előtt öt éves volt egy egyetemi, főiskolai szak?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!