Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tévesen ápoló szakra jelentkez...

Tévesen ápoló szakra jelentkezett, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A párom dietetikus (remélem jól írtam le) szakra szeretett volna jelentkezni a Szegedi Tudományegyetemen. Megkérdeztük a felvi.hu informátorát, valamint Szegeden is megkérdeztünk illetékest, hogy ez miképp lehetséges. Úgy tájékoztattak minket, hogy ápolói szakra kell jelentkezni és pár év után lehet szakosodni és ott tud dietetikus lenni. Viszont ma volt órája az ápolói tanszékvezetővel aki azt mondta neki, hogy ilyen képzés már nincs Szegeden, maximum csak mesterképzés keretein belül majd. A párom nagyon el van keseredve, mert ő ápoló egyáltalán nem szeretne lenni, azóta csak zokog, mert iszonyatosan nagyot csalódott. Teljes mértékben tanácstalan és én is, hogy mit tegyünk. Ezügyben szeretném a tanácsukat/tanácsotokat kérni, mi tévők legyünk? Át tud jelentkezni másik szakra? Valaki járt már esetleg ezen kínos esethez hasonló cipőben ? Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat.

22/F



2019. szept. 3. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem kínos, hanem a butaság tetőfoka. Teljesen egyértelműen ott a felvin, milyen szakok indulnak.

Nem zokogni kell, hanem megtanulni olvasni.

2019. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Másik egyetemre kell menni

(ahol van dietetika)

2019. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben vagy Pécsett

lehet van ez a szak

2019. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre újra felvezelizik a megfelelő szakra, ezt tudja tenni.
2019. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szépen ott hagyja, es következő évben jelentkezik oda, ahol indítanak ilyen szakot, esetleg ott egyetemen belul atjelentkezik egy masik hasonló szakra. Vagy kezdje el, es hatha tud par tárgyat majd kesobb elfogadhatni masik egyetemen ha oda felvetelizik.

Felvi szerintem elég egyértelmű, pedig en senkit nem hivtam fel mikor jelentkeztem.

2019. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

[link]

Itt van pl debrecenben. Feketen fehéren le van írva, hogy ápoló (dietetikus).

Ennél már csak az a szaktarsam cikibb aki tévedésből rossz egyetemet jelölt be, es csak azert jar velünk, amugy tervbe sem volt. Xd

2019. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, még akkor is, ha egy-kettő elég cinikus. Szerintetek, ha most még az első héten ki töltünk egy kérvényt, hogy ugyanazon a karon másik szakra jelentkezzen, akkor várnia kell egy évet vagy pl jövő héttől már mehetne mondjuk védőnőnek?
2019. szept. 3. 15:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Legyetek pls felnottek kicsit. Hívjátok fel a tanulmányi osztalyt, sőt menjen be személyesen, mert csak ott tudjak ezt elintézni, elobb vagy utobb be kell mennie igyis ugyis, ha kiiratkozik ha átvételt akar. Ha egyetemre akar járni legyen is önálló hozzá, a sírás nem segít.
2019. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Holnap reggel 8ra már menjen is es intézze, minel hamarabb annal jobb.
2019. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Átiratkozni csak minimum 1 lezárt félév után lehet.
2019. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!