Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külkeren mennyire illik...

Külkeren mennyire illik idegen nyelveket beszélni?

Figyelt kérdés

BGE-n nemzetközi gazdálkodás érdekelne jövőre alapszaknak.


Német kéttannyelvűbe járok most. Az angol is elég jól megy.


Harmadik és negyedik nyelvet érdemes még hozzájuk tanulni? Vagy mindent a szakfordítók intéznek így nekem közgazdászként nem kell majd?



2019. szept. 4. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mivel fogsz foglalkozni, mi a célországod, de szerintem igencsak tanácsos – a felsőfokú angol és lehetőleg német – mellett valamilyen egzotikus nyelvet is megtanulni, például kínai, japán vagy arab. Ha netalán franciákkal lenne dolgod, vagy francia gyarmati országokkal, ott is felettébb hasznos a francia. Komolyan – párszor volt dolgom kínaiakkal, általában akik tárgyalnak ők tudnak angolul, de ha már beleszaladsz valami állami hivatalnokba, akkor már meg vagy lőve; ha meg ki kell utaznod, akkor nagyon fontos kinaiul tudnod. Szóval ha már jól tudsz angolul meg németül, kezdj el szerintem egy harmadik nyelvet, mondjuk a kínai nem egy rossz ötlet.
2019. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!