Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell érteni ezt az...

Hogyan kell érteni ezt az átsorolási szabályt a Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem az egyetemet, viszonylag jó átlagjaim vannak (3.92, 3.83), ösztöndíjat is kaptam, viszont nem értem ezt az átsorolási szabályt:


[link]


Most akkor azt kell átsorolni, aki a két feltétel közül valamelyiket nem teljesíti? Vagy hiába teljesíteném pl a kreditszámot, ha nincs meg az átlagom?



2019. szept. 4. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mindkét paramétert teljesíteni kell.
2019. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Azt sorolják át, aki legalább az egyik feltételt nem teljesíti, talán egyértelműbben hangzik ebben a megfogalmazásban.


Az általad kijelölt szövegrészlet nem csoda, hogy félreérthető, mert logikailag az a mondat egy kizáró vagy-nak felel meg, pedig a hallgatót akkor is átsorolják, ha a kettő közül egyik feltételt sem teljesíti. :) Utána egyébként már jól van magyarázva a szabályzat.


Tanulság: Ne mások által írt értelmezésből tájékozódjunk a szabályzatról, hanem vegyük elő és értelmezzük magunk a leírtakat.

2019. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: Tévedés! Mind a kettőnek meg kel felelni! Pár éve változott a jogszabály.
2019. szept. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán így a legérthetőbb:

Akkor is átsorolnak, ha nincs meg a kredit, de az átlag megvan; és akkor is, ha nincs meg az átlag, de a kredit megvan.

Kb. 3 éve vezették ezt be (egyébként minden államis egyetemen, nem csak Debrecenben), előtte az volt, ha jól tudom, hogy csak akkor történt átsorolás, ha se a kredit, se az átlag nem volt meg.

2019. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Ugyanezt írtam. Ha a kettő közül valamelyik nincs meg, akkor átsorolják (ekv. megfogalmazás: "legalább az egyik feltételt nem teljesíti")...
2019. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3: lehet, hogy ezt akartad írni, a szöveg második része valóban erre utal.

De olvasd csak vissza az első bekezdésedet! ;)

2019. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azt sorolják át, aki legalább az egyik feltételt nem teljesíti, talán egyértelműbben hangzik ebben a megfogalmazásban."

Nem látom hol van a hiba... Van két feltétel, amit teljesíteni kell a benntmaradáshoz. Ha LEGALÁBB az egyiket nem teljesíti, akkor átsorolják. A LEGALÁBB magában foglalja azt is, ha egyik feltételt sem teljesíti.

2019. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az átlagnak és a kreditnek is meg kell lennie.

Ha bármelyik kevesebb lesz, mint az előírt, buktad az állami helyet :/

2019. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!