Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tesi előtt ti is tapasztaljato...

Tesi előtt ti is tapasztaljatok, hogy sokan nem váltanak zoknit? Csak szerintem igénytelenség ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom a lányoknál hogy van, de fiukent kB csak én váltok.

2019. szept. 6. 17:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%

Mikor én sulis voltam , ugyanez volt. Csak én váltottam zoknit , és tesi óra elején csak én váltottam melltartót, sport melltartóra, hogy jobb legyen a tartás.

Tehát igen ja szerintem is igénytelenség.

20/L

2019. szept. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igénytelenség, én nem váltottam soha fiúként. Nem akartam azért külön vinni egyet meg erre figyelni. Úgyis a cipőben van utána az ember lába egész nap, tehát nem érződik rajta. Annyira meg nem lesz csurom izzadság hogy utána rossz lenne viselni.
2019. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
29%

Kettes vagyok . Akkor hadd meséljek valamit . Lehet hogy te nem érzed a saját szagod , de a többiek lehet hogy igen.

Volt az osztályomban egy fiú , aki hozzáteszem a leghelyesebb pasi volt az egész osztályban , és tesi órák előtt még nem is volt lábszag, oké , na de tesi óra után , visszahúzta a cipőbe az izzadt zoknis lábát , tudod milyen szag volt? Mint a rothadó káposzta. De még attól is rosszabb. És pont mögöttem ült....

Ettől a szagtól mindenki "kiábrándult belőle ", bármennyire helyes jó testű pasi volt..... én sokszor majdnem hánytam is. Szóval de igen , igénytelenség. Saját szagát nem érezte , már immunis volt rá,azt én nem tudom , de mindegyikőnk az ájulás szélén tudott lenni tőle a zárt teremben óra közben.

2019. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se cseréltem soha, melltartót is csak az utolsó évben. Lány vagyok.
2019. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki sem cserélt, tudtommal. Én biztos hogy nem. Általánosban nekem is volt egy olyan osztálytársam, akinek nagyon büdös volt a lába. Hiába követett el ellene mindent, minden reggel fürdött, minden tesi után zoknit cserélt, de nem sokat ért el vele. Ugyanúgy alig lehetett megmaradni a 2 méteres körzetében. Ez genetika kérdése (valószínűleg). Viszont egy átlagos embernél, akinek nem igazán büdös a lába, kicsit sem igénytelenség ha nem cserél zoknit, ugyanis ha a lábán is van 1-2 napja és lehúz benne 1-2 tesiórát, azt senki sem fogja megérezni.
2019. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy igénytelenség. Ennél sokkal kellemtelenebb dolgok is vannak az életben, az ilyeneket észre sem szabad venni. Én egy tesi tagozatos iskolába jártam gyerekként. Nálunk az teljesen megszokott volt, hogy szakadó esőben is kint futottunk/edzettünk a földes placcon. Olyankor sokszor csak hang alapján ismertük meg egymást, mert tetőtől talpig sárosak voltunk. Zuhanyzásra nem igazán volt lehetőség, 2 zuhanyfülke volt 20-on valahányunkra. Szinte mindig volt aki nem tudott megmosakodni utána, csak a következő szünetbe vagy csak mikot iskola után hazaért. Ez teljesen átlagos és elfogadott volt. Ha bekerült volna hozzánk egy olyan ember akit zavar a lábszag, szerintem sírva rohant volna haza ilyen napokon.
2019. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, de attól függ, hogy ki mennyire izzadós típus. (Ettől függetlenül te tartsd meg ezt a jó szokást!)


Én se cseréltem soha lányként. Egy darabig mindig vittem, talán hatodik után már nem. Nálunk akármilyen sportcipőben lehetett mindig lenni, és mindig olyan cipőt vettem, ami szellőzik valamelyest (pici kis lyukak voltak a cipőimen), és zokniból is olyat választottam, aminek az anyagán tud szellőzni a lábam. Soha nem éreztem igazán büdösnek a lábam, más meg biztosan nem érezte. Volt sokáig ("a zokniváltós érámban") valamilyen speciális, vastag anyagú, sportzoknim.

Sőt, később már cipőt sem. Amikor hazaértem, az volt az első dolgom, hogy teljesen ruhát váltok és lefürdök, sokat meg nem utaztam soha az iskolába, kb. 15 percet max. (És mielőtt bárki megkérdezné, nem, sosem volt semmiféle gombásodásom.) Az is igaz, hogy amíg nagyon sokat kellett sportolni tesin kicsiként, akkor mindig volt váltócípőm váltózoknival. De miután ennek vége lett és a tesicuccot is "spórolni kezdtem", igazából elég "gyengéd" tesióráink lettek. Nem is emlékszem, hogy egyáltalán megizzadtam volna. Amikor újra erős tanár lett, az csak kb. 3 év volt, utána megint semmi. Utolsó 3 évben nem volt tesiórám, mert ugyan bevezették a mindennapos tesit, de nem volt ehhez terem. Rossz időben udvar sem. Lépcsőztettek minket sokat, de egyszer letört valaki alatt a lépcsőfok, és igen veszélyes volt 1 hónapig a közlekedés, mire megcsináltatta az iskola, tekintve, hogy lift nem volt helyette...Egyszer meg kijöttek valami biztonsági ellenőrök, és még a focikapus, bordásfal is életveszélyesnek lett minősítve, és nem lehetett használni. Azért mi használtuk, egyszer a bordásfalon egy lány alatt hirtelen kiszakadt egy fok és a földre vágódott, de szerencsére semmi baja nem lett, de onnantól tényleg nem használtunk semmit a tornateremben se. Úgyhogy többnyire öltözőben ülés lett belőle. Páran pingpongoztak váltással, de semmi extra. 45 perces óra alatt meg a közelben se lehetett volna elmenni sehová (nem volt park, játszótér, semmi). Fizetős hely se emlékszem, hogy lett volna a közelben, ahol lehetett volna sportolni, de mivel sok osztálytársamnak elég hátrányos helyzete volt anyagilag, nem éreztem volna én se fairnek, hogy heti 5 alkalommal (vagy akár 1) bárhová is fizessenek a tesiért. Az iskolának kellett volna gyűjtést szervezni vagy valahogy megoldani a helyzetet. 3 év után azt hiszem sikerült, de mi addigra leérettségiztünk.

2019. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, elnézést ezért a tördelésért... nem tudom, hogy mi okozhatta ezt...
2019. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igénytelenség... Attól, hogy tesi után átöltözöl, attól még ugyanúgy lehet szagod, ha megizzadsz és ez nem azon múlik, hogy cseréltél-e zoknit vagy sem. Semmivel sem higiénikusabb vagy tisztább, ha új zoknit húzol az esetlegesen izzadt és büdös lábadra. Legalábbis én egy olyan iskolát sem ismerek, ahol lenne arra lehetőség, hogy a tesi óra után a szünetben mindenki normálisan tudjon tisztálkodni és lezuhanyozzon, hanem általában szimplán az van, hogy gyorsan felrángatod magadra a ruhád (max felitatod az izzadságod a tesi cuccoddal), magadra fújsz mindenféle dezodort meg parfümöt, gyors megigazítod a hajad stb. aztán rohansz a következő órádra.
2019. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még heti 2 tesi volt. Volt mikor váltottam, de sokszor teljesen feleslegesnek éreztem és későbbiekben nem. Le annyira sose izzadtam, főleg hogy nem volt megerőltető se az óra. De ha le is izzadok sincs erőteljes lábszagom. Ha se a tesicipőm, se a zoknim és se az utcai cipőm nem büdös, akkor kb ugyan olyan, mintha az utcai cipőmbe izzadtam volna bele egy meleg nyári napon... És utána is nyugodtan leveszem a cipőm, mert ismétlem: nem büdös. És más számára sem! (olyan nincs, hogy nem érzi, már csak akkor amikor leveszi lehetne, max nem törődik vele) Sokszor az öblítőt érezni.

Én azt mondom, hogy akkor érdemes, ha valakinek tényleg csurom víz a zoknija, akkor visszavéve az utcai zárt cipőt: meglehetősen lassan szárad vagy tudja magáról, hogy tesióra után büdös a lába. Ha büdös a tornacipő, akkor azt pedig orvosolni kell/lehet, egyéb esetben ne csodálkozzon az, akinek utána büdös a lába is.

Én nem tartom különben azt a kevesebb mint 45 percet másik cipőben főleg enyhe tesiróra mellett, mint késésben busz után sprintelni 40 fokban. Utóbbinál pedig se cipő, se zoknicsere nem történik.

2019. szept. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!