Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utazás vagy kollégium?

Utazás vagy kollégium?

Figyelt kérdés
Szerintetek Fonyód környékéről érdemes utazni keddtől péntekig Zalaegerszegre az egyetemre vagy inkább a kollégiumot válasszam?
2019. szept. 7. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem arrafelé élek, ezért meg kellett néznem google mapsen. Nekem 3 órát írt tömegközlekedve és kb egyet kocsival. Te komolyan szeretnél napi 2/6 órát utazni? Szerintem ezen a ponton egyértelmű a koli/albérlet.
2019. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tömegközlekedés 1,5 óra.
2019. szept. 7. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, hogy a lakhelyem és az egyetemváros között IC-vel 30 perc a menetidő, de otthonról az állomásra a leggyorsabb útvonalon 15 perc az út, de, hogy tutira menjek 30 perccel számolok. Aztán onnan az egyetemre is tömegközlekedés van, az kb. 10-15 perc, szóval ajtótól ajtóig durván másfél órát vesz el a közlekedés 1 irányba, de ugye ehhez nem jön hozzá az az idő, amit várni kell hazafelé a vonatra, aztán itthon az állomáson a buszra.

Nekem már ez sem a legkényelmesebb megoldás, de nem kaptam kolit + úgy gondoltam, hogy nem lesz itt gond a bejárás, de a héten be kellett menni és rájöttem, hogy azért elég macera. Plusz, amikor többórás szünet van órák között, az még érdekes lesz, hogy hogy fogom elütni. Valószínüleg könyvtárban/kajálással stb, de elég nagy szívás, hogy van nap, amikor reggel van 1 órám, aztán délben, aztán este és 7-kor végzek. Persze az sem sokkal jobb, amikor csak egy másfél órás gyakra kell felutaznom a nap közepén, mert épp délben kezdődik.

Kolival minden egyszerűbb lenne.

Ha neked egyszerűbb az órarended, esetleg van is olyan napod, amikor nem kell bejárni, az nagy mázli. Nekem még az is a koli mellett szól, hogy diákmunkát szeretnék vállalni, ami így aligha lesz lehetséges, ha belegondolok, hogy napi 2-3 óra elmegy tömegközlekedéssel.

2019. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!