Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék jelentkezni jövőre...

Szeretnék jelentkezni jövőre egyetemre mérnökinformatikus vagy üzemmérnök-informatikus alapképzésre. Melyik szakra érdemes jelentkezni, és hova? Többi lent!

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem szakközépben, de elrontottam az érettségiket.

Így csak Programtervező informatikus FOSZ képzésre vettek fel az EKE-re. De 1. félév után kiiratkoztam.



Így utólag megbántam mind a kettő iskolát. Nem azt a képzést kaptam amire gondoltam, illetve szakmai tanárok dolgokhoz való hozzáállása sem tetszett.

Emiatt nem volt motivációm, nem vettem komolyan a tanulást és nem sok időt fordítottam a dologra.


Meg hát annyira nem jött be a programozás. Jobban érdekel informatikán belül a hálózati irány (CISCO).



Viszont azóta megjött az eszem (kellett hozzá 1 év munkaviszony, hogy rájöjjek). :D



Szeretnék matekból újra érettségizni illetve informatikából egy emelt szintűt csinálni. Nyelvvizsgát most csinálom ősszel.


Alapból reál beállítottságú vagyok. Matek, fizika ment középsuliban ha leültem gyakorolni 4-5, ha nem gyakoroltam 2-3 szint voltam.



BME,ME,OE egyetemek közül melyik képzése a színvonalasabb,gyakorlatiasabb?

Ki melyiket ajánlja?


Illetve mérnökinformatikus vagy üzemmérnök-informatikus képzésre éri meg inkább jelentkezni??


Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2019. szept. 9. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a BME mérnökinfó messze a legerősebb, de ha ilyen problémáid voltak az érettségivel meg már egy könnyű helyet is gyorsan otthagytál akkor semmiképp sem ajánlom. Én ide járok, szín 5-ös érettségim volt, de vért izzadok.

Viszont cserébe rengeteg tudást kapok. Itt 100%-os emelt matekkal is elhullanak elég gyorsan az emberek, ha nincs biztos előzetes matektudásod és nem rendelkezel végtelen kitartással akkor inkább OE vagy bármi más csak nem BME.

2019. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért is hagytam ott az EKE-t, mert elrontottam az egész fél évet és valószínűleg buktam volna. Na meg nem jött be ez az ész nélkül kódolás dolog, nem érzem hogy a programozás nekem való dolog.


BME-t elengedtem: sok helyről hallottam, hogy szeretik kiszórni az embereket.Szóval ME vagy OE, egyikkel sem járok rosszul.

2019. okt. 7. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!