Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írásbeli és szóbeli felvételih...

Írásbeli és szóbeli felvételihez mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne,hogy hogyan tudnék fejlődni. Mert hiába töltöm itthon vagy a suliban a lapokat, úgy érzem,hogy nem megy, a feladatot sem értem. Kitűnő tanuló vagyok, ritkán van gondom a feladatlapokkal,de a felvételi nagyon durván kifog rajtam. Januárra hogyan tudok fejlődni? Illetve kéttanra szeretnék jelentkezni,így a szóbeli felvételi angolul lesz, ami miatt izgulok, írásban szerintem jó vagyok, szóban néha kifog rajtam az angol,mert félek megszólalni. A Debreceni Ady Endre Gimnáziumról van szó egyébként, nagyon nagyon szeretném ha felvennének, azonban félek, hogy túl kevés vagyok.

2019. szept. 9. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen iratkozz be egy felvételi előkészítőre, de még jobb a magántanár, ha megengedheted magadnak. Ha az sem, majdnem minden iskola tart ilyet, kérdezd meg a mostani sulidat. Az a baj, hogy a felvételi feladatoknak nem sok közük van az iskolában tanultakhoz, illetve más gondolkodásmódot igényelnek, inkább kompetencia alapú feladatok. Nagyon nehéz ezt egyedül begyakorolni. Viszont típusfeladatok. Ha egyszer ráérzel, hogy hogy kell, akkor már csak gyakorolni kell. A szóbelire érdemes angolból tételekez gyártani. Sok gimiben meg is adják, hogy kb milyen témákból készülj, általában fent van az oldalukon is. Mindenre gyakorolj be valamilyen szöveget. Nálunk az ált isiben az angol tanárok is tartottak felkészítőt, sőt a végén "vizsgáztattak", hogy gyakorold a szituációt. Kérd meg az angol tanárod a suliban, hogy segítsen.
2019. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A legfontosabb, hogy NE IZGULDD TÚL. Én sajnos beleestem ebbe a hibába. Az elején még én is viszonylag kevés pontokat irogattam otthon és a suliba, aztán ahogy gyakoroltam, belejöttem. Nézd meg a típus feladatokat, kérdezd meg a tanárod, hogy hogyan kell, mi a lényege és ilyesmi, ha kell egy feladatsort többször is csinálj meg. Én matekból jártam előkészítőre, nekem az sokat segített, de ez függ a gimnáziumtól is. Nézd meg a gimi által felrakott szóbeli feladatsort és dolgozd ki, vagy akármilyen ilyesmit, ami az alapokat takarja ( család, barátok, bemutatkozás, orvos). Én is nagyon féltem, pedig ugyan így kitűnő voltam világ életembe és ment a tanulás. Írásbeliről sírva jöttem ki és 80 pontot írtam, ami azért szerintem nem olyan kevés. A szóbelim pedig ott volt először, ahová a legjobban akartam menni és ott kaptam a legkevesebb pontot, mégis felvettek. Én egy pesti gimibe jelentkeztem, ami a legjobbak között van, de sikerül. A fő, hogy koncentrálj és ne stresszelj rá! Ha van még kérdésed írj nyugodtan. Sok siket és remélem tudtam segíteni! :)
2019. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem sikerülni fog.
2019. szept. 15. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!