Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia emelt szintű érettségi...

Kémia emelt szintű érettségi lehet fakt nélkül? Milyen könyvekből tanuljak?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni, de ahhoz ugyebár kell az emeltszintű biosz és kémia. Nem félek a biosztól, de kevés jelentkező miatt nem indítottak kémia fakultációt idén. Egy magántanár viszont drága lenne, így úgy döntöttem, hogy jobb híján megpróbálom magamtól megtanulni a dolgokat. BÍzok magamban, és ha nem sikerül, akkor is legalább tudni fogom, hogy megtettem amit tudtam.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mihez melyik könyv lenne a legjobb?



2019. szept. 9. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Számoláshoz Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából - ha most 11.-es vagy, akkor pont jó, mert vagy 2x is végig tudsz menni a könyven (777 feladat van benne, ha jól emlékszem A-B-C és néha D részekel). Plusz az összes érettségi feladat számolásán jó végigrágni magadat, ha ezzel végeztel (és közben is, típusfeladatok szerint, a közép szintű érettségi számolásaival érdemes kezdeni).


Elmélet terén szintén a Viilányi könyveket ajánlom, pl. Kémia a kétszintű érettségire, nagyon jól érthető + gondolkodva tanít, neten megoldások is vannak.


Nekem megvolt a mozaikos érettségi felkészítő is, valakinek bejön, de nekem nagyon tömörnek bizonyult.


Én sem jártam magántanárhoz amúgy és én már gimi után szántam el magam az érettségire, szóval elég sok felejtés után kezdtem neki, így nem is sikerült jól elsőre. Sajnos a készülés során egyik könyvről a másikra csapongtam, míg rá nem találtam az említett könyvre, amiből nagyon sok mindent megértettem, azelőtt Mozaikból "magoltam". Ha hamarabb rátalálok a könyvre lehet, hogy sikerült volna, de ettől függetlenül szerintem nem árt magántanár, legalább alkalmanként, kétheti szinten vagy ilyesmi. Én nagyon sok időt megspóroltam volna magamnak, ha keresek egy tanárt.


De lehet, hogy a magántanár ráér 12.-ben is (ha most 11.-es vagy).

2019. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!