Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kiiratkozok/kirúgnak az...

Ha kiiratkozok/kirúgnak az egyetemről, de a pontjaim szinte biztos mindig lehetővé teszik a következő eljárásban nyerhető felvételt akkor van kvóta a maximális számú felvételre a Magyar Egyetemeken?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a kérdés foglalkoztat, hogy ha mondjuk van egy szak amire a felvételi ponthatár mondjuk 280-350 között mozog és ez valószínűleg évek múltán sem nagyon változik akkor ha van 400 pontom, bár hányszor jelentkezhetek és felvételt nyerhetek egy Egyetemre? Nyilván azt tudom, hogy államira csak 12 szemeszter van és ha ez elfogy akkor szívás, de ha tudom fizetni az adott szak tandíját akkor lényegében bár hányszor neki futhatok?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



#egyetem #kiiratkozás #nappali tagozat #felvételi kvóta #egyetemi felvételi eljárás
2019. szept. 11. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. Annyiszor felvételizel egyetemre, ahányszor akarsz.
2019. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A pontjaid nem fixek. Mindig az adott felvételi időszak szabályainak megfelelően számítják. De, egyébként nincs akadálya, hogy többször felvegyenek ugyanoda, ha megfelelsz a feltételeknek. Még az eddig megcsinált tárgyaidat is elfogadtathatod, ha felvesznek.
2019. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!