Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves volt tanárok, oktatásba...

Kedves volt tanárok, oktatásban dolgozók, merre mentetek, miután ott hagytátok a tanügyet, vagy merre mennétek tovább?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, lassan én következem, fontolgatom az felmondást. Röpke 3 év alatt annyira elegem van, hogy már a nyári szünet sem boldogít. Portfólió, önértékelés, továbbképzés, 134000 forint nettó 6 év mesteris egyetem után!

5-6 órát megszakítás-pisilés stb.-nélkül nyomni kell, dumálni kell. Nincs szünetem, A.M.I.

Mielőtt állami intézménybe kerültem, nagyon szerettem tanítani.

Egyre hülyébb, pökhendibb szülők, gyerekek.

Kell a francnak.

Szóval ki merre próbálkozott? Vagy minden munkahely sz@r?

Okj-s képzés?

Sikerült valakinek elhelyezedni elviselhető helyen?



2019. szept. 12. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom 10 év után hagyta abba a tanítónéniskedést, és edzőtermet nyitott egy vidéki kisvárosban. Irtó jól nyomja, dugig vannak az edzései. Meg is él belőle.


Én egyetemi oktatói pályát hagytam ott. Előbb programoztam (ezt megtanultam otthon), közben elvégeztem egy gazdasági szakot levelezőn, és utóbb átnyergeltem menedzsernek. Nagyon nehéz volt a váltás, de megérte.

2019. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem levelezőn a Külker Főiskolán a külgazdaság szakot. Oda 2 szakmai nyelvvizsga kellett a diplomához. A diploma maga nem sokat ér, a 2 nyelv annál inkább. 2 hónapon belül találtam állást 2-szeres fizetésért, ennek már 10 éve. De ha beszélsz 2 nyelvet minimum középfokon már elég könnyű irodai állást kapni, legalábbis az ország nyugati részén.

Viszont azért irodán sem emelnek olyan sűrűn, nekem most eléggé stagnál a fizetésem, gondolkodom, hogy váltani kéne megint.

Egyébként annyira mondták, hogy most már jól keresnek a tanárok. A fodrásznál nekem az iskolatitkár azt mondta, ő osztja a bérpapírokat, és a pályakezdő tanítónő is nettó 210-et kap, most akkor hogy is van ez?

2019. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell minden hlyseget elhinni amit emberek mások fizetéséről beszélnek. Kb 80%-a téves.

De hát ez a mindenhez értő emberek országa.


Ennek ellenére az állami bértábla fent van a neten megnézheted. 24 évesen MSC után kezdheted 130 nettóból az életed.


Ehhez képest garzon nincs 120+rezsi alatt. Konkrétan ha nem segítenek vele akkor az utcára kerülsz vele. Ennyit ér a tanári itthon.

2019. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt mondta, ő osztja a bérpapírokat, látta. De azt el tudom képzelni, hogy a nettó fizetést összekeveri a bruttóval.

A lányom magyartanára mondta tavaly, hogy 30 év munkaviszonnyal 185k a fizetése, le is döbbentem, mert nem vagyunk olyan jóban, hogy ilyeneket megbeszéljünk egymással. Hát, ennél biztosan jobban kapnál egy multinál, olyan 250k nettótól kezdődnek a fizetések. Határ meg a csillagos ég.

2019. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!