Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszaj lenne matekbol ujraeret...

Muszaj lenne matekbol ujraerettsegiznem, ha szeretnek egyetemre menni, viszont en meg akkor erettsegiztem, amikor a 20% volt a kettes?

Figyelt kérdés
23% lett anno, viszont most 25% kell hozza.
2019. szept. 13. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Nyavalygás helyett iratkozz be egy felvételi előkészítő tanfolyamra és/vagy magántanárhoz, és tanulj. Fel lehet készülni rendesen egy év alatt.


Máskülönben nem kell mindenkinek diploma. Egy jó szakmával és egy kis vállalkozókedvvel is messzire juthatsz.

2019. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem nyavalyogtam,kerdeztem, de valaszt nem kaptam, szoval felesleges volt irnod.
2019. szept. 13. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez esetben a matek érettségit újra kell írni.
2019. szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha újra elolvasod a kérdesed, nem volt benne igazi kérdés. Honnan tudjuk, hogy muszáj lenne-e újra érettségizned matekból, ha nem mondod meg, hányas lettél anno, milyen szakra pályázol, és hogy ennek mi köze ahhoz, hogy mennyi a 2-es alsó határa? Egy jó érettségihez legalább a 4-est el kellene érned, ehhez pedig kell a magántanár és/vagy felvételi előkészítő tanfolyam.
2019. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
4#-es, azt írta 23%-ra érettségizett, ez abban az évben volt, mikor még 20% volt az alsó határ, kettesnek számított az érdemjegy. De ma azonban 25% alatt egyesnek számít. Így a rendszer is visszadobná a jelentkezést.
2019. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Benne van minden a kerdesben, max te nem erted, de akkor leirom ugy,hogy megertsd. Amikor erettsegiztem akkor a kovetelmeny a ketteshez 20% volt,most mar 25%.

Szoval ha ugy vesszuk,most nincs meg a kettes(a mai kovetelmenyeknek miatt), anno meg nyilvan meg volt.

Nem olyan szakra akarok menni, ahol szamit a matek, igy valoban nincs sok kedvem leerettsegizni belole meg egyszer, de nem tudom,hogy muszaj-e.

2019. szept. 13. 10:58
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Igen most már értem, elnézést, amúgy sem állt szándékomban beszólni, csak nem értettem a kérdést. Nem kell szerintem újra érettségizned, de jobb, ha hivatalos állásfoglalást kérsz erről.
2019. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Ha olyan szakra akarsz, ahová nem kell a matek, akkor miért kéne belőle újraérettségizni? Nem kell! Két felvételi tárgyad legyen, egyikből emelt kell, meg kell egy nyelvvizsga. Ennyi a történet.

Visszamenőleg nem módosítanak érdemjegyet.

Az persze más kérdés, hogy viszonylag kevés piacképes,értelmes szak van, ahová abszolút nem kell a matek...

2019. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azert gondoltam,hogy ujra kell belole,mert alap erettsegi tantargy es, ha nincs meg belole a kettes ,akkor nem tudsz jelentkezni egyetemre. Ugyanugy,mintha tori lenne vagy magyar.

A mai kovetelmenyek szerint nekem meg nincs meg.

2019. szept. 13. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell matekból újraérettségizned mert van egy elégséges jegyed matekból az érettségi bizonyítványodban (2012 előttről). Ha lesz egy emelted (ami kell a szakodhoz) és egy nyelvvizsgád akkor jelentkezhetsz a felsőoktatásba.

A jelentkezés előtt érdeklődj az oktatási hivatalnál.

2019. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!