Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mást is zaklattak durván...

Mást is zaklattak durván középiskolában, ti maradtatok végig?

Figyelt kérdés

Igazából én mondtam a szüleimnek, de még én voltam a hibás, meg utána gúnyoltak, hogy "ja téged még az iskolában is utál mindenki". Meg ha lebetegedtem, vagy bármi volt, utána azt mondta, hogy "úgyis csak az iskolát akarod otthagyni, meg nem akarsz iskolába menni", meg elviszlek nevelési tanácsadóba.

Ami nagyon vicces, hogy még a cikkek meg az emberek többsége is az áldozatot hibáztatja, hogy biztos, hogy csendes, meg nem tudja megvédeni magát, meg nem beszél senkivel. Meg igazából még én éreztem gáznak, hogy ez történik velem, ez egyedül igaz. A tanárok meg látták, tudták, nem tettek semmit.

A bajuk az volt, hogy én jól tanultam egy olyan osztályban, ahol szinte mindenki bukott, akár több mindenből is. Meg mert szerintük "csúnya" voltam, ami tök érdekes, mert az alakom tökéletes volt, és az arcom sem volt "csúnya", egyedül a fogaim voltak... De hát az osztály is csupa-csupa tökéletes külsejű emberből állt, vicc.

Olyan szinten ment, hogy kaját dobáltak órán a hajamba,összefirkálták a kabátomat, papírgalacsinnal dobáltak, drogot kevertek az italomba, folyamatosan gyaláztak, meg még a többi, direkt nekem jöttek és lelökött a lépcsőn...

Ugye én meg voltam kötve, mert a szüleim nem tettek semmit, magam meg nem válthatok sulit, beszélhetek az igazgatóval, hívathatom be a szüleiket. Meg még jobb tanulmányi eredményt vártak el, mert azt hitték, hogy az összes többi kitűnő. Meg természetesen mindennek én vagyok az oka, meg nem tanulok, meg magamnak köszönhetem, meg amúgy is egy sz...rravaló vagyok.


Máshol ezt a gyereket kirúgják stb., mármint más országban, vagy jobb helyeken. Magyarországon meg mindig az áldozat a hibás, főleg ha még a szülei is hülyék.

Kibírtam, meg nem beszélek azóta sem eggyel sem. Amikor már telefont is loptak, felpofoztam őket, de ez sem megoldás.

Csak a zaklatásnak a ballagással sem lett vége. A családomnak, ismerőseimnek, a városban mindenkinek terjesztik a pletykáikat, hazugságaikat. A legjobb, hogy egy tanár lánya gúnyolt engem, mert az anyja mondta, hogy a suliban is utálták...


Komolyan mintha valami kisegítő iskolába jártam volna, meg mit nem szállnak le rólam, ha elballagtam.


2019. szept. 15. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is rámentek a külsőségekre + visszahúzódó voltam, a kettő kombinációja lett a kiközösítés, megaláztatás, gúnyolódás. Förtelem volt mind a 4 év, 11.-ben nagyon magam alatt voltam, nem láttam a végét, napi szinten sírtam, de anya szerint csak az eszemet játszottam, egyszerűen nem bírta megérteni (vagy nem akarta, vagy nem is vette komolyan), hogy min mentem keresztül. Sok mindenben én voltam a hibás, pl. hogy meg sem próbáltak beilleszkedni (nem jártam bulikba, mert nem szerettem), így az lett a vége, hogy én milyen különc vagyok.

A legrosszabb az volt, hogy beszélni sem lehetett vele, mert sosem adott semmi érdemleges tanácsot, és mindig a vállát vonogatta. De már nem is mondtam neki semmit a végén, elegem volt. Az eredmény az lett (a részemről), hogy 12.-ben lógni kezdtem. Rengeteget lógtam, de erre se jöttek rá. Így utólag ezt persze bánom, pont érettségi évében. A legtöbb embernek 9-12-ig javul az átlaga, az enyém 9.-ben 4.5-ről évről évre ment lefelé 3.8-ra 12.-ben.

2019. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!