Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek rá a magyar...

Miért mennek rá a magyar oktatásban ennyire a lexikalizmusra? Bővebben leljebb.

Figyelt kérdés
Sok lexikális dolog, amit az életben csak 2 vagy 3 helyen kérdeznek: érettségin, nyerteményjátékban pl:Maradj talpon, Piramis stb[ha már ezek nem is futnak, de ehhez], és maximum még a gyereked kérdez majd meg tőled?
2019. szept. 15. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Mert egy bizonyos lexikális tudás nélkül nincs logikai tudás (logikus gondolkodás). Ezen lexikális tudást egyesek sokallják mások keveslik.


Érettségin magyarból annyi kell, hogy ismerd a verset/novellát (legalább egyszer olvasd el), majd elemezned kell (na ez már önálló gondolat). Sokan ezt úgy értelmezik, hogy meg kell tanulni a verset és a hozzá tartozó elemzést.


Történelemből azon szoktak nyavalyogni, hogy minek is kell megtanulni a mohácsi csata dátumát. Az érettségin az évszámot megtalálhatod az atlaszban, viszont a csatához vezető utat már csak logikusan meg kell érteni. Van pár olyan évszám ami szerintem alap. Ha a kérdező nem emlékszik az édesanyja születésnapjára (ez is egy lexikális történelmi adat) az jó?


Biológiát jó lenne megtanulni, hogy legalább az emberek megismerjék a saját testüket (mondjuk a fogamzásgátlás miatt). Röhejes lenne, ha műtét közben a doki azt mondaná, hogy én a lexikális tudást elvetem ezért míg fel van nyitva a beteg addig megguglizza a szívsebészetet.


Valami alapján el kell dönteni az egyetemeknek, hogy kit vegyenek fel. Ennek egyik szűrője lehet a lexikális tudásra alapozott logikus gondolkodás.

2019. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Azért hogy kiszűrjék az alját. A követelmény így is vicc. Őszintén mit szeretnél csinálni, ha egy év alatt nem tudsz megtanulni pár könyvet?
2019. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!