360 ponttal egyetem?

Figyelt kérdés

4 éve érettségiztem és 360 pontom van jelenleg.Szerintetek keresztfélévben ebben az évben bekerülhetek egy BME vagy BGE fizetős szakára ennyi ponttal? Esetleg jövöre az új szabályzatok szerint nem számít plusz pontnak az emelt érettségi sem a középfokú nyelvvizsga.Ezek nélkül 282 pontom van.(78 többlet volt idáig).Valószínű hogy a ponthatárok arányosabban lejjebb mennek?

Előre is köszönöm a válaszokat...egy kicsit kiestem a rendszerből és bem vagyok márolyantájékozott


2019. szept. 17. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha van emelted, meg nyelvvizsgád, akkor is 360 pontod van.


A felvételihez már kötelező lesz ennek a kettőnek a megléte, szóval PLUSZ pontot nyilván nem ad. De attól még 360-ad van. Remélem érted mit akarok..

2019. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaaa hogy ez így fog működni.Azt hittem úgy lesz hogy elveszik a többletontot,és akkor kéne csinálnom még egy emeltet és nyelvvizsgát hogy újra 360 pontom legyen.
2019. szept. 17. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem így lesz, ahogy először gondoltad
2019. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a 360pontod úgy van, hogy az összeadva a többletpontokkal akkor az levonódik, mivel nem lesz többletpontod. Az alap bemenethez kell, ezért az mindenkinek meglesz. Szóval a többletpontos pontszàmodból vondd le a 78pontod és annyi.

Arányosan fog lejebb menni, mivel mások is ugyan úgy nem kapnak érte többletpontot.

2019. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként tökmind1, hogy hogy lesz az csak látszat. Végeredményben másokhoz viszonyítva ugyan úgy jársz. Remélem érted mit mondok.
2019. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És például szerinted ezzel a ponttal lehet valamit kezdeni a jövőben?
2019. szept. 17. 17:14
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint hogy szinte teljesen használhatatlan és kéne csinálnom mondjuk még egy nyelvvizsgát hogy értékesebb legyen vagy ezzel is lehet valamit kezdeni?
2019. szept. 17. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb egyetem 280-360 pont közötti.

Nekem is 364 van, de egy olyan szak se tetszik, ami 360 alatt van. Ami nekem szimpi, az 410<...

Én addig kijavítok még két érettségit meg megpróbálkozom egy felsőfokú nyelvvizsgával.

Inkább pontra gyúrok még, minthogy olyan szakmát csináljak, ami nem érdekel, csak azért mert arra elég a pontom...

2019. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A következő keresztfélévben még nem lesz kötelező a nyelvvizsga és az emelt. Ez a módosítás csak 2020 őszi képzéstől érvényes. Tehát ha úgy tetszik most keresztfélévben még 360 pontod van, szeptembertől ez már csak 282-nek fog számítani.

Tehát az eredeti kérdésre a válasz, hogy most keresztfélévkor 360ponttal van jó esélyed fizetősre bejutni. Az persze más kérdés, hogy a szakot ahova akarsz menni, indítják -e. Bsc-ből u.is elég kevés szakot indítanak, keresztfélévkor inkább rendszerint az MSC-képzések kezdődnek.

2019. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó.És pl szerinted őszi képzésre már esélytelen vagyok?
2019. szept. 17. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!