Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi legyen az 5. érettségi...

Mi legyen az 5. érettségi tárgyam? Ami könnyű vagy aminek értelme is van?

Figyelt kérdés

Tanárképzésre akarok menni, az egyik szakom egy nyelv lenne. Ebből a nyelvből nem kötelező érettségi, mert viszonylag ritkán oktatott, egyetemen lehet 0-ról is kezdeni.

Én 10.-től tanultam ezt a nyelvet, viszont nem voltak túl jók a körülmények. Egyik iskola csoportjából a másikba küldtek, több magántanárhoz is jártam...De nem érzem úgy, hogy jó érettségit tudnék belőle írni.

Ezért gondoltam, hogy elmegyek rajzból, mert 9. óta járok rajzszakköre, voltam OKTV-n is művtöriből, tehát azt relatíve egyszerűen megcsinálnám.

Viszont tudom, hogy a nyelvi érettségi lehet hasznosabb lenne, mert legalább az alapjaim meglennének az egyetemhez.

Mit tegyek? Magántanárral próbáljak meg felkészülni valahogy a nyelvből, vagy menjek el rajzból?


2019. szept. 17. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Vagy menj el informatikából. Egyébként még elég sok idő van az érettségiig, szerintem akár a nyelvre is fel lehet készülni.
2019. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de ez az informatika honnan jött? :D abból nem véletlenül nem akarok menni, mi infóból csak gépírást tanultunk, 10.-ben volt egy kis excel, de nem voltam túl jó benne.

Viszont a nyelvet még nem vetem el.

2019. szept. 17. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj biztosra a rajzzal, mert a nyelvet kesobb megtanulhatod. Szoval szerintem amivel tobb pontot tudsz szerezni abbol erettsegizz.
2019. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen nyelv? Orosz?
2019. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kínai nyelv
2019. szept. 20. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!