Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is rossz egyetem...

Szerintetek is rossz egyetem az SZTE?

Figyelt kérdés

Most kezdtem ott kozgazdasz alapszakon, viszont elegge megdobbentett az egesz rendszer.

Eloszor is, ugy allnak hozzank, mintha mindenki emelt matek erettsegivel/kozg szaksulibol jott volna. En sima gimibol jottem, kozep erettsegibel ahogy meg eleg sok szaktarsam.

Amig mas, Budapesti sulikban (BGE, Corvinus) ugyanezen a szakon 0 kredites matek felzarkoztato es mindenfele alapozo targy van, addig itt mar elso felevben azt tanuljuk, amit a mernokok/programozok is (kalkulus). Ez a targy mas iskolakban kereskedelem es marketing szakon nem is letezik, itt pedig elso oran megmutatta a tanar, hogy tavaly az evfolyam fele megbukott nullas (!) vagy egyes jeggyel.

Gyakorlaton meg rosszabb, mint eloadason, a tanar csak felirja a bonyolult feladatokat es semmit sem magyaraz.

Ugyanez informatikan: amig BGE-en az Apple-rol es mas egyeb erdekes dolgokrol tanulnak, nekunk mar masodik oran elharadja az adatbazis-elemzest a tanar. Ido leirni vagy felfogni nincs, olyan gyorsan teszi ezt, de sebaj.

Masodszor is, egyaltalan nem magyarazzak, hogy mi hogy van. Amig Corvinuson tajekoztatot tartanak a Neptun hasznalatarol, mi zaklathatjuk a felsobb eveseket. Ugyanigy van ez mas dolgokkal is.


Masnak is ilyen tapasztalatai vannak ezzel a sulival kapcsolatban vagy csak en tulzom el? Vajon megeri ennyit szenvedni vele, ha a diplomam semmivel sem fog tobbet erni (sot, lehet inkabb kevesebbet) mintha BP-i egyetemen szereztem volna?

Ne mondjatok, hogy "jaj, a tanulassal van baja". Mert nem. Viszont alapok nelkul eleg nehez ez az egesz.


2019. szept. 18. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A kalkulus semmi olyan előképzettséget nem igényel amit egy közép-szintű érettségi ne biztosítana. Akinek már ez is gondot jelent annak nem sok keresnivalója van a felsőoktatásban.
2019. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez egyetem, nem óvoda. Nem fognak babusgatni. Leadják az anyagot, ha nem megy önállóan gyakorold vagy keress magántanárt.
2019. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az SZTE-n soha nem is volt cél, hogy minden ember kezébe diplomát nyomjon. A budapesti egyetemek már ilyen szempontból lezüllöttek hozzáigazodtak a mai ostoba fiatalok színvonalához. Szegeden még nem voltak erre hajlandóak és szerintem jól is teszik.
2019. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Én konkrétan 3-as középszintű matekkal mentem az egyetemre, mi is a kalkulus alapján tanultuk. Nekem nagyon sokat segítettek a youtube videók, az alapján igazából a legtöbb témával nem akadt gondom. Ha nekem se volt gondom ezekkel, akkor nem tudom elképzelni, hogy egy még matekosabb szakra jelentkező embernek nehéz lenne megérteni. :D

Az egyetemen semmit nem fognak a szádba rágni az órákon. Le kell ülni otthon szépen, nézni a videókat, kisegítőanyagokat, esetleg magántanárhoz járni.


Elég gyerekes látásmódod van a kérdés alapján. Ahogy az előzőek is írták, ez már nem az óvoda.

2019. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Az SZTE jó egyetem. Hogy elvárják az emelt matematika tudást, az teljesen jogos. Igazából, amikor bevezették a kétszintű érettségit, pont ez volt a célja, hogy felsőoktatásba aki megy, azoknak legyen ez kötelező. Nem is értem, hogy mehetett ez feledésbe 10+ év után.


Na de ennek szerencsére jövő évtől már vége lesz, és nagyon helyesen bevezetik a kötelező emelt érettségit. Aki azt nem tudja megcsinálni, és az analízis sem megy egyetemen, annak tényleg semmi keresnivalója az egyetemen.


Segédanyag sok van, könyvtárban megvan a Bólyai könyvsorozat (deriválás, integrálás, stb.) az Obádovics-féle könyvek és még sok minden. Aki ezekből készülve, tanulva nem megy át az analízis vizsgákon, az válasszon más szakot, ahol nincs szükség semmi matematikára.

2019. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
egyetértek az előzőkkel! én is első éves vagyok itt, 4-es matek érettségim van, sokszor nehéz az anyag, de sok gyakorlással megérthető és teljesíthető..
2019. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A BCE-n, BGE-n is van kalkulus, csak ott matek I, matek II vagy analízis I, analízis II a neve.


Adj hálát az égnek, hogy nálatok kalkulusnak hívják, később még jól jöhet, ha MBA-re stb akarsz jelentkezni.

2019. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!