Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány év alatt sikerült a...

Hány év alatt sikerült a doktoritok?

Figyelt kérdés

Milyen tanácsotok lenne annak, aki még a phd előtt áll?

Hogyan lehet hatékonyan haladni?



2019. szept. 20. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Szerencse kérdése az egész 😃


Attól fűgg mi lesz a témád. Szívhatsz vele 10 évig is. Valaki más szakterületen meg már 2 év után beadja a fokozatszerzést.


Összehasonlíthatatlanok a doktori témák. Teljesen más egy összegző jellegű olvasgatós bölcsészettudomány és egy többszázmillió forintokba kerülő természettudományos téma, ahol 20 emberrel dolgozol együtt 5-10 évig egy anyagon.

2019. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Egyébként olvasgass sok High Impact Meme-t, akkor megérted kb milyen a PhD hallgatók mentális állapota :)

2019. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Előző: a bölcsészettudományi doktori sem “összegzős, olvasgatós” jó esetben, hanem nagyon komoly nyelvészeti, történeti kutatások vannak mögötte.


Kérdező ez tényleg nagyon sok mindentől függ, de tapasztalatom szerint a kulcs a jó témavezető. Azok húzzák el 10+ évig leginkább, akiknek vacak a témavezetőjük.

2019. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Hol írtam, hogy mindegyik bölcsész téma ilyen lenne?


Pont azt szemléltettem, hogy vannak "kamu" témák, amik egyszerűen kivitelezhetőek és vannak komoly munkák. Területtől függetlenül...


Na meg arról is szó lehet, hogy amíg mondjuk egy egyéni elméleti témát nem lehet bebukni túlzottan... addig egy kísérleti, műszaki téma ahol sokszázmilliós támogatásból folyik a kutatás, nagyon könnyen elbukható. Főleg ebben az eredményorientált új magyar közönyben.

2019. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2010. szeptemberében kezdtem a stúdiumokat, 2013. június 30-ig tartott a tanulmányi rész. 2013. decemberében adtam le a kész értekezést (9 hónapig írtam), és 2014. márciusban ítélték oda a fokozatot.


Szerintem az alapok a lényeges (jogtudományi témám volt), tanársegédi és kutatói tapasztalatokkal kezdtem. 500 oldalas monográfia lett a vége (még kicsit dúsítottam védés után). Hiányterületen írtam, nagy összefoglaló elméleti témát rengeteg új nézőponttal.


Jó téma, jó témavezető, és jó PhD hallgató kell. Sokat kell írni és olvasni, nem a csodát várni. Sajnos sokak egyszerűen úgy keverednek el a doktori iskoláig, hogy sem íráskészségük, sem műfajismeretük, sem rendkívül erős alaptudásuk sincs. A Doktori iskola meg nem felzárkóztató intézmény. Tudom, mert ott oktatok alaptárgyat.

2019. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez jól szemlélteti a különbségeket.


Természettudományos-műszaki kísérletes téma:

2012-ben volt az első pilot mérés és hipotézis megalkotása

2016-ban csatlakoztam MSc diákként

2017-ben kezdtem a PhD-t, volt pár tárgyam de nem volt lényeges. Tanítani szerencsére nem kellett. 160-190 órákat dolgoztam...

2019-ben letudtam a tárgyakat a szigorlattal


Várhatóan az első nagyobb cikk 2020 körül lesz beadásra, 8 évvel az első mérés után.

Az elsőszerzős cikkem kb 2022-ben fog megjelenni a témában. Addig viszont egy technical report beadásával egy nagyobb lapba, sikerül elsőszerzőst írni fél éven belül. (Általában ez kizárt ilyen "korán", nekem szerencsém volt). Utána már csak copy pastelni kell a cikkeket és szerintem 2022-ben sikerül fokozatot szerezni. Ezen dolgozott addig kb 30 ember, és az egész 10 éves project 1.5-2 mrd Ft kiadást emésztett fel. Egy-két nagy cikk eredménnyel.


Itt az írás semennyire nem számít, minél kevesebb és kompakt műszaki leírása a kísérletnek és az eredménynek. Angol szaklektor majd megfogalmazza szépen. Az ábrák szerkesztése a legfontosabb, itt profinak kell lenni. Nature/Science lapokba publikálva már grafikusokat kell bevonni.


Tehát összegezve, ha minden nap 24 órát vagyok bent, akkor is fizikailag képtelenség doktorálni 3.5-4 év alatt.


Reális 5-6-7 év, ha szerencséje van az embernek. Bármennyire is remek kutató.

2019. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

+ Az vicces, hogy 9 év PhD, és kb 150 összesített impakt faktor után, kollégám rakta össze a disszertációját a cikkekből... és a legnehezebb az egészben az volt, hogy magyarra le kellett fordítani az egészet. :)

Ezzel szenvedett a legtöbbet... Főleg, hogy a kifejezések nagyrészére egyáltalán nem volt bevett magyar fogalom.

2019. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7 év.

Természettudományos területen (gyógyszerkutatás).

2019. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kollégáim amúgy term.tud területen:


9 év, Védett, megkapta

10 év (Elsőszerzős cikk benyújtva +1 év az elfogadádig)

7 év (Elsőszerzős cikk elfogasásra benyújtva)

5 év (még az elsőszerzős cikk felénél sem tartanak)

2019. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
11 év telt el a program kezdete és a védés között, de közben nem csak ezzel foglalkoztam, mert dolgoztam teljesen más területen. A reális idő nagyjából 3-5 év lett volna. Bölcsészet, külföldön.
2019. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!