Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskola választás előtt állok!...

Iskola választás előtt állok! Tudnátok segíteni az alábbi iskolák jellemzésével? Esetleg más alternatívák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyolcadikos vagyok, iskola választás előtt állok.Hetedik év végén 4,6 volt az átlagom.

(matematika:4

magyar irodalom:5

magyar nyelv:5

német nyelv:5

történelem:5

fizika:4)


Tudnátok jellemezni ezeket az iskolákat?

(NEM ERŐSSÉGI SORREND)


Kispesti Deák Ferenc Gimnázium

Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium

Hunfalvy János Szakközépiskola

Kispesti Károlyi Mihály Két Tannyelvű Gimnázium

Kőbányai Szent László Gimnázium

Sztehlo Gábor Gimnázium

ELTE Treffort Ágoston Gimnázium

Karinthy Frigyes Gimnázium(ide járok előkészítőre,tavaly is ide jártam)


Esetleg valami ezekhez hasonló alternatíva?4,6os átlaggal melyikbe van a legtöbb esélyem?


KÖSZÖNÖM,hogy végig olvastad,még jobban ha esetleg válaszolsz is!!!



2019. szept. 20. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Én idén kezdtem a kilencediket a Szent Lászlóban és már nagyon szeretem. Szerintem tényleg egy jó suli, jó közösséggel és jó tanárokkal.

Emelt angolos vagyok, 84 pontot írtam a központin, az átlagom kitűnő volt, a szóbelivel húztam le egy kicsit. De egyébként a jegyek számítanak a legkevésbé, ha félévkor még egy picit odateszed magad, simán meglehet. Egy jó központi (ha van, akkor szóbeli) és megvagy.

A többi suliról érthetően nem tudok mit mondani, de ha teheted, menj el minél több nyílt napra, az nagyon sokat segít.

2019. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 szia! azt nem tudod véletlenül hogy a magyar-olasz osztályhoz kell-e alap olasz nyelvtudás? Második nyelvnek miket lehet választani? A Tanárok segítőkészek?Az emelt németen kell németül felvételizni?Remélem nekem is sikerül majd valami hasonlóra a központi:) bocsi a sok kérdés miatt, nagyon bizonytalan vagyok:(
2019. szept. 21. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1, nem kell hozzá, az első év tulajdonképpen az olasz nyelvi előkészítő

2, spanyol, olasz, francia, német, ez biztos, de lehet van még másik is, én ezekről tudok (második nyelvet második évtől tanulunk, ezért nem aktuális még nekem)

3, ez tanárfüggő, nekem elég rendes tanáraim vannak, legalábbis egyelőre úgy tűnik. Nyilván egy éles váltás általánoshoz képest, de főleg az elején nem dobnak be a mély vízbe

4, van német szóbeli, igen. Úgy tudom, A2 szint kell hozzá kb

Sok sikert a központihoz. Én is bizonytalan voltam, de végül minden jól alakult :)

2019. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!