Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE pénzügy szakáról vélemények?

BGE pénzügy szakáról vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz, illetve az oktatók milyenek? Erős a matek? Emeltezzek belőle vagy elég a középszintű?

2019. szept. 20. 17:46
 1/4 anonim válasza:

Mindegy, csak ne az egerszegi karára menj!! 3 évig szívtam vele, a számvitelből sorozatosan buktam, a szüleim meg erőltették. Nem tanított semmit, közben meg teljesen rám szállt a tanár, 80 %-ra buktam. 3 év után így, hagytam ott, illetve most halasztok, de otthagyom.


Matek felettébb tanulható, valószínűségszámítást szerettem is. Pedig a matektól féltem. Ötös középszintűm volt. Kemény, de szerintem felesleges az emelt.


A számvitel nálunk a legkeményebb. Én azt sem tudtam mi az, a szüleim nyomatták, mert a többi gazdaságinszak szerintük semmit sem ér.


Itt megy a peltyka is, kijutottak sorozatban a jegyeim is. Az órák 60 %-a meg úgy értelmetlen, ahogy van.


Nekem tönkretette az életemet, kidobtam ennyi évet a aemmibe, a szüleim meg hajtják, én meg titokban halasztok. Már az öngyilkosság is megfordult nemegyszer a fejemben. Előtte kitűnő tanuló voltam.


Lehet nem ezt vártad, de a GKZ-t messzire kerüld el! Pesten jobb a helyzet, meg mostani tanterv valamennyivel könnyebb. De 6 féléves ráépülős a számvitel, könnyű csúszni. Matek még meglehet másodszorra is.


Nekem poklok-pokla, de aki idejár 90 %-ban utálja.

2019. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hűha hát tényleg nem erre számítottam:/ mindenképpen a Pestre akartam menni, a másik eszembe se jutott

Pedig nagyon érdekel ez az irányzat, nem lehet hogy azért nem bírod mert a szüleid erőltetik és te pedig nem élvezed?

2019. szept. 20. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
A BGE pénzügyi kara az a klasszikus PSZF (Pénzügyi és Számviteli Főiskola) utóda. Mindig is jó hírű intézmény volt, nagyon sok komoly üzletember végzett itt. Mindenképpen ajánlható egyetem.
2019. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez érdekel,akkor menj ide,pénzüggyel jól el lehet helyezkedni.

Az első válaszolóhoz hasonlóan én is a BGE GKZ-ra jártam és én is utáltam.De 2 félév után otthagytam és újra felvételiztem egy másik szakra,ami közelebb áll hozzám.Az új egyetemen jól érzem magam.


De engem egyáltalán nem érdekelt az üzleti világ,azt se tudtam miért jöttem ide.Csak ez volt közel meg gondoltam jól keresek vele és ennyi.De nem jött be.

De ha téged ez érdekel,akkor menj pénzügyre.Jól lehet vele keresni.Én inkább váltottam egy szarul fizető pályára,de legalább otthon érzem magam abban amit csinálok

2019. szept. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!