Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe fáj majd a 12. évfolyam?

Mennyibe fáj majd a 12. évfolyam?

Figyelt kérdés
Ballagás, szalagavató meg egyéb hülyeségek ?
2019. szept. 20. 20:49
 1/8 anonim válasza:
Kérdezd meg az osztályfőnököd!
2019. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 12-es vagyok. Igazaból szerintem elég költséges. Ha lány vagy, akk a ruha minimum 30.000-40.000 ft; az afterparty sztem minimum 5000, ott van még a bankett,amit nem igazán tudok, hogy mennyi. Lányként szalagavatóra sminkes vagy fodrász (nyilván ezek csak tetszés szerint). Akkor, ami még plusz költséget jelenthet az az érettségi előkészítők és/vagy magántanárok.

Szóval egyértelmű, hogy a többi évhez képest drágább.

2019. szept. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szalagavató kb 100 ezer. A ballagás meg attól függ hogy hány embert hívsz meg. Egyébként semmi sem kötelező így akár 0nforintból is kijöhet.
2019. szept. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Változó. A szalagavató is más és más... Mi pl. csak egy szoknyát varrattunk a közös tánchoz és az ki is jött mindenkinek 10000 alatt, de voltak olyan osztályok, akik sokkal olcsóbban megúszták, mert olyan jellegű táncot táncoltak, amihez valami lazább öltözék passzolt (pl. farmer stb). Ha nagy habos-babos keringő ruha kell akkor az nyilván sokkal drágább. Valamint utána is fel lehet öltözni már meglévő cuccokba, de lehet venni újat is, el lehet menni sminkeshez és fodrászhoz, de csinálhatod magad is stb. stb., úgyhogy ez meg az egyéni igényektől és lehetőségektől függ. A ballagás nekünk szintén nem került sokba... Nálunk úgy volt, hogy a költségek egy részét az alattunk lévő osztály állta, úgyhogy nekünk csak meghívókat kellett fizetni. Utána a család elment vacsorázni, na az már egy nagyobb összeg volt, de ez ugye szintén egy opcionális dolog.
2019. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálok az emlékeim alapján válaszolni.(Idén érettségiztem).


Tablófotózásra ha kell fodrász/sminkes, az pár ezer ft. Ha nem kell, akkor simán a képeket nálunk 2kért lehetett megvenni.

Szalagavató: (nálam, lányként)

Tánc betanulása 10k

Ruha+cipő 35k

Fodrász 5k

Meghívók 2k/db (1 ingyen volt)

Körmös 3k

After belépő 2k

After partybusz 2k

After ivás 10k

Szalagavatós profi képek (mindenkiről készült több) 600 ft/db

Akkor nézzük... Ballagásra nálunk ingyen volt a belépő. Fodrász 4k volt, a csokrot meg te döntöd el, akarsz-e. Kb 5knál kezdődnek a szebbek.

Azt hiszem, ennyi. Biztos volt más is, de jobb nem gondolni rá.

2019. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor kb 100 ezer a ballagás+szalagavató
2019. szept. 21. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk iskolán belül is változó volt az osztályok költekezése. Az én osztályomé kb. 300-400 ezer Ft volt (egy lánynak), fiúknak nem tudom, náluk kevesebb a ruha. Én sminkest nem is kértem. Igazából attól is függ, hogy mennyit akarsz áldozni a ruhára, mert van 25 000 Ft-ért is szalagavató ruha, de van 70 000-ért is... meg a cipő...És a tanárok ajándékai. Nálunk nagyon minimálisra volt az fogva. De egy másik osztálynál 3 ruha is volt szalagavatóra mert extrákat táncoltak, és pl. az osztályfőnöküknek valami félmilliós tételben vásároltak. Abba az osztályba járó ismerősöm közel 1 milliót hagyott ott 12. év végéig. (és ez nem magániskola) Nálunk volt fizetett tánctanár, ahogy az említett osztlynál is, de egy harmadiknál meg nem volt, egy táncos csaj készítette fel az osztályt (ennek megfelelő minőségben). Afterre lehetett menni limuzinnal vagy külön bérelt busszal + belépőjegy, én azt úgy ahogy van, kihagytam. Nem tudom, hogy mennyire vagytok "gazdag" osztály, de azért szerintem egy 500 000-et próbáljatok meg elkülöníteni a célra, max megmarad belőle.
2019. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi az isten, azért hagyjuk már akkor inkább nem ballagok. Egy csöves érettségire azért ennyire már ne büszkélkedjünk, majd amikor a következő sulival végeztem és mehetek jó fizuért dolgozni, na akkor!

100 ezret félre teszek, ha ennél 1 forinttal is több akkor nem veszek részt benne.

2019. szept. 22. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!