Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Patkós...

Mi a véleményetek a Patkós Irma Művészeti Iskoláról? (Cegléd)

Figyelt kérdés

Most lettem 10-es és az iskola ahol most kezdtem meg a második évemet borzalmas és nem nekem való.

Miközben új iskolát néztem magamnak megakadt ezen az iskolán a szemem.

Viszont nem tudok róla igazán sok mindent.

Ezért érdekelne róla minden.

Milyen iskola?

Mi a véleményetek róla?



2019. szept. 22. 21:43
 1/3 anonim válasza:

Szia

Nekem oda járt a tesóm úgyhogy tudok pár dolgot róla,

nem olyan erős suli inkább a tehetséget nézi mint a tanulást, táncos szak van ahol van:balett,néptánc,modern,társas és színpadi tánc vagyis egy komplex táncos képzést ad. Ez a szakgimi. A sima gimin van dráma szak tesi szak és humán szak ott már erősebb az oktatás. Nem tudom te hova akarsz menni de a szakgimibe már nem vesznek át más gimiből csak ha nagyon tehetséges vagy. A sima gimibe igen.Van kolija is és az nagyon szép. Remélem tudtam segíteni:)

2019. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm hogy válaszoltál.

Színész szeretnék lenni.

Ez a dráma szak?

Ha minden igaz tehetséges vagyok.

Annak meg csak örülök ha jó a koli mert közel lakok viszont nehéz az átjárás ezért lehet a koliban jobb lenne.

2019. szept. 26. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is jártam oda jó 10 éve. Szürreális lesz amiket én most írni fogok, de maga az iskola is elég szürreális (volt akkoriban). Pont pár napja néztem rá a honlapjukra és látom, hogy nagyon jól előadják magukat, de az egész egy lufi. Azzal kezdeném, hogy önálló épületük nincs. Ezért délelőtt vannak a szakmai órák Cegléd különböző pontjain és délután kezdődnek a közismereti órák a Török János Mezőgazdasági Szakképző Iskola termeiben. Mind a szakmai, mind a közismereti oktatás nevetségesen gyenge, tulajdonképpen azt vettem észre, hogy csak visszafejlődtem az egy év alatt. Én 9. után eljöttem egy fővárosi drámatagozatos suliba. Felvételiztettek az új sulimban és mikor látták, hogy bár tehetséges vagyok, de nem vagyok a 10.-esekkel egy szinten, azt mondták, hogy csak 9.-be tudnak átvenni. De mivel a PIMI-ben töltött egy évem amúgy sem ért sokat, így elölről is kezdtem. Szerintem életem legjobb döntése volt, hogy elmenekültem.


A hangulatról: Nálunk úgy osztódott el a klikk, hogy vannak a kolisok és a bejárósok. Hamar el kell döntened, hogy kikkel fogsz lógni, mert kiközösítenek. Én kolis voltam, mivel Bács-Kiskun megyei vagyok, de a kolisokkal nem kívántam egy közösségbe kerülni, nagyon beképzeltek voltak. Mégis velük voltam gyakran, ugye szilenciumon is és suliban is. "Hozzájuk tartoztam".

Én nem ajánlom, hogy ide menjen akárki is, aki csak egy kicsit is komolyan veszi a tanulást és a színészi pályát. Semmit nem jelent, hogy te a Patkós Irmába jártál Cegléden, mert érettségi után úgy is fel KELL jönni Budapestre és itt kell színészetet tanulni. Viszont azzal a tudással, amit a PIMI-ben kapsz, a Színmű biztosan kilőve, oda sokkal többet kell tudni és Színitanodákban is sokszor már jobb drámatagozatos sulikból mennek a fiatalok.


A PIMI arra jó, hogy könnyen szerezz érettségit és ha még csinos fiú is vagy, akkor A. László nagyon fog szeretni és te leszel az ő kis kedvence, "segíti a színészi karriered" (értsd: statisztálhatsz általa vidéki színházakban, amivel felvághatsz a suliban). Ha viszont az igazgató nem szeret téged, akkor folyamtosan b.szogatni fog ok nélkül. Felettünk járt egy srác, akit átvett valahonnan és tudom, hogy az osztálya legjobb tanulója volt és drámaórákon sem volt rossz, mégis folyamatosan cseszegette. A srác fél év után lelépett. Valószínű ő nem volt az esete.

2022. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!