Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt még, aki otthagyta az...

Van itt még, aki otthagyta az egyetemet, ti mi miatt?

Figyelt kérdés
Leírom utána én is. Nem egy happy end és nem akarom úgy érezni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen...
2019. szept. 23. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

A legtöbben gyengék es nem bírják a kolit, valamint barátokat sem tudnak szerezni, igy kiközösítve erzik magukat, es inkabb ott hagyják.

A másik az hogy az elvárásokkal nem tudják tartani a tempót. Bukdacsolnak, semmit nem értenek az órán, rajonnek hogy mas erdekli őket, vagy eleve szülői nyomasra mentek oda.

Ez a kettő a legsűrűbb indok. En ugyan nem hagytam ott egyetemet, viszont sok ilyen embert ismerek.

De ettol lehet eltérő is, pl. nincs pénzed hogy fenntartsd magad es nincs támogató szülői háttér.

2019. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálam egyrészt egészségügyi okok. Másrészt a szüleim erőltették, utáltam, nem ment. Akkor jött a megtorlás... Plusz én tényleg agyontanultam magam, de egy tanár rám szállt és sorozatban buktatott, 80 %-ra is. Anyámék meg csak nem engedtek váltani, meg megvertek, bekeményítettek, mert biztos csak nem tanulok. Aztán mikor már a harmadik csúszásomat szedtem össze, meg a következőnél már kicsaptak volna, el sem mentem... Titokban halasztottam, már nem fogom befejezni... Viszont anyámék nem tudják, meg sem mondhatom nekik, így hallgatom mimden nap...


Nekik köszönhetem, de legalább a szakváltást megengedték volna...

2019. szept. 23. 17:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Én az orvosit hagytam ott 2,5 éve. Az előző válaszoló jól összefoglalta a különböző okokat, amik miatt valaki otthagyja az egyetemet, nekem több is fennállt ezek közül.

Egyrészt nagyon nehezen találtam magamnak társaságot, mert nekem már nem volt stílusom az iszunk-hányunk-belefekszünk-beledugjuk stílusú bulizás, komoly kapcsolatom volt mikor elkezdtem az egyetemet (bár amúgy nem vagyok teljesen absztinens meg antialkoholista, de így is nagyon nehéz volt nem teljesen alpári vagy másik végletként bigott embereket találni).

Másrészt az első kórházi gyak és a segédápolóként vállalt munkáim rádöbbentettek mennyire velejéig rohadt a magyar eü, itt a beteg az utolsó utáni és ezt nagyon nehezen viselte a lelkem.

Harmadrészt a szüleimtől semmi anyagi támogatást nem kaptam az elején, utána is csak minimálisat. Nehezen tudtam fenntartani magam, még úgy is, hogy a párommal éltünk együtt (nem akartam rá támaszkodni teljesen, nem éreztem fairnek). Így a munka a tanulás rovására ment, negyedik félévi szigorlatokat már nem tudtam munka mellett abszolválni (az élettan szigót azért lenyomtam két éjszakai műszak között, erre azért büszke vagyok :)).


Az elején nehéz a döntés, hogy otthagyd az egyetemet, de ha tényleg nem neked való és jól átgondoltad a döntéseit akkor később jobb lesz. Nem vagy szerencsétlen, sok emberrel előfordul, hogy nem jól választ elsőre. Én egyetem után dolgoztam egy évet, pszichológushoz jártam és átgondoltan hoztam meg a jövőre vonatkozó döntéseimet :) sok sikert kívánok neked!

2019. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából én kicsit sem bántam meg, de a szüleim ugyanúgy kicsinálnak... Így meg nem jutok az egyről a kettőre. Kb. már csak az öngyilkosság maradt, amit meg is tettem volna, ha nem küldik ki nekik az indexet... Alapból, ha kiiratkoznék, kiküldenék nekik is... Én is 2,5 év után döntöttem el, hogy otthagyom, ezt nem. Aztán anyámék meg csak nyomattál, januárban lesz 2 éve és ugyanott vagyok. Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyi n idősen sem dönthetsz.


Hát meg az okoskodókról nem is beszélve, akiknek semmi közük hozzám, de bántanak miattam

2019. szept. 23. 17:35
 5/12 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve igazából, hogy nem is tudtam, mi ez a szak. És semmi jövője sincd, 5 éven belül teljesen meg is szűnik, vagy átalakul a szakmai is, teljesen elavult. Egyáltalán nem ér meg ennyi szenvedést. 1 napot nem tudnék elképzelni, hogy ebben dolgozzak.

Az egyetemi képzés meg egy csalódás. Semmi használható dolgot nem tanítottak, a pofára ment mindent, ügyintézés nulla. Azért nem tudtál elmenni vizsgára, mert ütközött, vagy csúsztál egy évet, mert nem tudtál felvenni valamit.


Nálunk kis vidéki kar, nem voltak bulik stb. Így ez így teljesen ki is maradt. Meg ponz az ellentetje, a pletyka, a gúnyolódás ment. Meg hasonlók. Meg az egész, mint egy általános iskola szintje lett volna. Meg a pofára osztályozás.

2019. szept. 23. 17:45
 6/12 anonim ***** válasza:

3:

Az orvosin is ennyire megy ez az állandó ivás, bulizás??

Ezt nem gondoltam volna...

Jó tudni, hogy ennyire felelősségteljes orvosok kerülnek majd ki az egyetemről...

2019. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5:

Ez milyen szak amúgy, amit úgy gondolsz nincs semmi jövője?

2019. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen egyetem az, ahol kiküldik a szüleidnek az indexed? Mikor én idén kiiratkoztam az egyetemről még én magam is csak akkor kaptam meg, ha külön kértem. :D Vagy kérj más címet postázásra.

Én amúgy elég egyszerű dolgok miatt hagytam ott, buktam egy tárgyat, amúgy is vért izzadtam a többivel, és jövőre kvázi újra elsős lettem volna. Na a második féléves szigorlatok után jutottam oda, hogy előbb ugrok a Dunába, mintsem én ezt elölről kezdjem.

Szóval újra felvételiztem, szeptembertől már egy lájtosabb, hallgatóbarátabb szakon vagyok.

2019. szept. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Velem is így volt:


"Én amúgy elég egyszerű dolgok miatt hagytam ott, buktam egy tárgyat, amúgy is vért izzadtam a többivel, és jövőre kvázi újra elsős lettem volna. Na a második féléves szigorlatok után jutottam oda, hogy előbb ugrok a Dunába, mintsem én ezt elölről kezdjem."


Én is először egy évet buktam, majd megbuktatott szigorlaton is (plusz egy év) 80 %-ra. Na én azt mondtam, hogy többet ehhez a nőhözml, meg erre az órára nem ülök be... Ekkor döntöttem el, hogy nem fogom ezt a szakot befejezni... Szakot akartam váltani, ezért csak aut akartam felvenni, ami oda is jó, 80 %-ban megegyezik és újrafelvételizek.


Aha, minden szép és jó lett volna... DE a szüleim megvétózták és vehettem fel, mint a kisanygyal szépen a szigorlatos tárgyat újra a tanárnál... Buktam külalak miatt, úgyhogy a következő vizsgára el sem mentem, mert kirúgtak volna. A tárgyat meg még így sem tudom és leaadni sem tudja...


Aztán nekem végképp elegem lett és halasztottam, ami nekem az otthagyást jelenti, de anyámék nem tudják és csak nyomják a sulit... Engem kb. agyonvernének és nem csak fenyegetnének...

2019. szept. 24. 09:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a szüleid miért nem hagynak átmenni máshová. Nálunk egyértelműen támogatták, hisz itt legalább 3-3,5 év alatt szinte biztosan kezemben a diplomám, ott meg ráment volna 5-6 évem, plusz még egy idegroncs is lettem volna közben.

Főleg ha már te is tudod, hogy nem ezt akarod tanulni és később dolgozni..

Őszintén, én a helyedben szépen kiiratkoznék, és jelentkeznék oda, ahova akarok. Nem élhetsz életed végéig úgy, hogy a szüleid miatt szenvedsz. Majd beletörődnek, hogy váltottál, ha már nem tudnak vele mit csinálni.

2019. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!