Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján kapja a fizetést a...

Mi alapján kapja a fizetést a tanító az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki nemrég "végzett" tanítói szakot.

Konkrétan abszolvált, leállamvizsgázott sikeresen, de a diplomáját nem adták ki neki, mert nincs meg a szükséges középfokú C típusú nyelvvizsgája.


Van egy könyvtárosi főiskolája, amihez annak idején még nem kellett nyelvvizsga. De az nem pedagógusi végzettség.


Időközben már tanít. Ezért érdekelne, hogy őt hova sorolják be a pedagógusi bértáblában? Vagy mi alapján kapja a fizetést?

Gyakornok sem lehet elvileg, mert a diplomáját nem adják ki neki, amíg be nem mutatja a szükséges nyelvvizsgát.



2019. szept. 23. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én olyat tippelnék, hogy ped.asszisztens. És akkor a semmi nulla zéró a fizetése. Bérminimum lehet?


De én csak tippelek.

2019. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak az egészben az a durva, hogy az órarendje is igyanúgy ki van töltve órákkal, mint a már diplomás tanítóké, tanároké.

Tehát akkor ugyanazért a munkáért sokkal kevesebb bért kap a besorolás miatt? Ennyit számít egy nyelvvizsga hiánya, vagy megléte?

Ugy tudom, ő végzett ped. asszisztensi OKJt is még főiskola előtt.


Ez így durva lehet neki. :(

2019. szept. 24. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!