Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolákból miért nem...

Az iskolákból miért nem rúgják ki az alkalmatlan tanárokat?

Figyelt kérdés
Amikor én jártam iskolába, nem egy alkalmatlan tanárom volt. A fiamnak úgyszintén vannak ilyen tanárai. Miért nem rúgják ki őket? Ha én ilyen teljesítményt nyújtanék a munkahelyemen, már nem lenne munkám.
2019. okt. 2. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"Miért nem rúgják ki őket?"


Nagyon egyszerű a válasz: nincs helyettük más.

2019. okt. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert kevés lenne a tanár, hiszen ki az aki csak azért akar tanár lenni, mert kevés a fizetés és, mert sok rossz, dedós, hülye gyerek van az iskolákba?!!!!??
2019. okt. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
#2 vagyok az lemaradt, hogy a tanári szakmában nincs túljelentkezés, nem lenne más a helyükre.
2019. okt. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1-es: Akkor sem rúgták ki őket, amikor még nem volt munkaerőhiány.
2019. okt. 2. 07:13
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az igazgató is alkalmatlan, így fel sem tűnik neki.
2019. okt. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Az alkalmatlanság relatív. Attól, hogy oktatásra, nevelésre alkalmatlan, másra még kiválóan megfelelhet!
2019. okt. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Elég nehéz kirúgni egy tanárt, mert nehéz bizonyítani az alkalmatlanságot. Nem elég, ha az igazgató és az egész tantestület tudja.

Egy konkrét esetben (ráadásul egy jónevű gimnáziumban) kb. két évtized után sikerült kirúgni egy tanárt, aki egyrészt ivott másrészt fogdosta a diáklányokat. Orvos testvére falazott neki, tehát igazolta, hogy a piásnak tűnő viselkedése bizonyos gyógyszerek mellékhatása csak, ha kellett hónapokra táppénzre vette. A fogdosásra meg nem voltak tanúk és/vagy a diákok nem vállalták a bírósági feljelentést.


Végül aztán sikerült annyi bizonyítékot gyűjteni ellene, amivel megzsarolva őt felmondott, tehát mondhatni kirúgják az alkalmatlan tanárokat, nade mennyi idő kellett ehhez...


Önmagában az, hogy nem tart elég színvonalas órákat, jogszabályilag kevés a kirúgáshoz - ráadásul ha tanfelügyelet jön, akkor azért mindenki összekapja magát, és tart egy "kirakatórát".

2019. okt. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy szerinted alkalmatlan, még nem jelenti azt, hogy valóban az. Lehet, van olyan gyerek, aki szerint ő a "csúcspedagógus", mert végre érti az anyagot, végre meg tudja tanulni, végre nem kiabál, vagy pont hogy megvan a megfelelő szigor ahhoz, hogy a többi gyerek ne kiabáljon és lehessen figyelni.


Mitől alkalmatlan szerinted egy tanár?

2019. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Tanárhiány van, és a tanárok nagy része alkalmatlan arra, hogy tanítson, így ha mindent kirúgnánk, alig maradnának tanárok.


mellesleg az én tanáraim 90%-a is totál alkalmatlan volt.


egyébként nemrég írtam ki kérdést a témában, és elég sok önérzetében sértett tanár esett nekem, hogy majd jól megmondják: hát hogy is mondjam...átlagos képességű embereknek tűntek, akik sokat magoltak.

A munkahelyemen ugyanezt tapasztalom a tanár ügyfelekkel.


tehát gyanítom, hogy főleg olyanok tanítanak, akik a versenyszférában nem állnák meg a helyüket, vagy orvos/mérnök és hasonló szakokra kevés a tudásuk.


mellesleg a tanárképzés is csapnivaló.

2019. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nalunk info szakon nem is tanar oktat,hanem egy sima mernoki infos vegzos :D
2019. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!