Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemet elkezdtem...

Ha az egyetemet elkezdtem nappali tagozaton, van olyan lehetőség, hogy következő félévben átmegyek levelezőire inkább, de ugyanarra a szakra? Illetve ha igen, mennyi az esélye, hogy nem önköltségesre vesznek át?

Figyelt kérdés

2019. okt. 3. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Nem mehetsz nappaliról levelezőre.
2019. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 2 félév után át tudod kérni magad. Az más kérdés, hogy átvesznek-e. Államira csak akkor vesznek át, ha valakit átsoroltak. Mert az állami helyek korlátozottak és rendszerint felvételinél betelnek.
2019. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezned kell és általában engedélyezni szokták a levelezőre történő átmenetetet. Mivel nem szakot, hanem tagozatot váltasz, lehet, hogy nem is kell 2 lezárt félév, hanem kevesebb is elég lehet - nézd meg erről az egyetemed tanulmányi- és vizsgaszabályzatában a tagozatváltás feltételeit. Az, hogy az állami státuszodat tagozatváltáskor meg tudod-e tartani, kétesélyes, általában egyénileg dönt erről az egyetem, sajnos nincs garantálva. Ha biztosra akarsz menni és sok pontod van, akkor adj be új felvételi jelentkezést - az első évben nappalin elvégzett tárgyaidat el fogják fogadni.
2019. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!