Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kötelező lesz 2020-tól...

Tényleg kötelező lesz 2020-tól minimum 1 db emeltszintű érettségi a középfokú nyelvizsga mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok. Most járom a 10.-et esti tagozatos gimnáziumban. Nyíregyházán élek. Ha leérettségiztem, a Nyíregyházi Főiskolán/Egyetemen ( ki hogy mondja ) szeretném tovább folytatni a tanulmányaim gyógypedagógia szakirányon. Lovasterapeuta szeretnék lenni, és ehhez kell egy gyógypedagógus végzettség. Ha ez megvan, utánna lehet menni lovasterapeuta képzésre.

Arról eddig is tudtam, hogy az érettségihez kötelező egy minimum középfokú nyelvvizsga, de arról pedig most hallottam legelőször hogy legalább egy tantárgyból emeltezni kell érettségin, mert csak úgy mehetek továbbtanulni egyetemre, főiskolára. Ez ténlyeg igaz? Ha sajnos igen, akkor én egy picit bajban vagyok. Mert mint említettem, esti gimnáziumba járok. Az ,,évnyitón” elmondták nekünk, hogy örüljünk ha le tudjuk tenni az érettségit egy 2-esre. Olyan alacsony a színvonal a tanításban ezen a helyen. Emelt érettségire itt is van lehetőség, de azt mondták idézem: ,,Álmodni se merjünk róla”

Alapjáraton jó tanuló vagyok. 4-es, 5-ös. Szeretnék ha vért izzadva is de egy normális ( szintén 4-es 5-ös ) érettségit letenni.

Én 2022-ben fogok érettségizni történelemből, magyarból, angolból és két szabadon választott tantárgyból. Matematikából azért nem mert diszkalkuliám van, ezért érettségiig fel vagyok mentve matekból. Ezért a matek helyett kellesz választanom még egy tantárgyat. Az egyik 100% hogy a bilógia lesz. A másik pedig vagy földrajz, vagy kémia. A kettő között vacilálok. De még úgy is van időm eldönteni.

Tehát ha tényleg kötelező a minimum egy emelt szintű tantárgy érettségin, akkor én azt gondolom hogy az alábbi lehetőségeim vannak: biológia és kéma emelten kizárva, mert ezen a szinten mind a kettő számításokat is tartalmaz, amiket én nem tudok megoldani a diszkalkuliám miatt. Töri emelten kizárva, több száz évszámot kell megjegyezni, ami nekem nem megy mert számzavarom is van a diszkalkulia mellett. A magyar egy lehetőség de nem sok kedvem lenne emeltezni belőle. Az angol amiben nagyon gondolkodom. Azért mert tudom hogy van egy olyan lehetőség is, hogyha valaki érettségin emeltezik egy nyelvből, és eléri a 60%-ot akkor az egyenlő egy középfokú nyelvvizsgával. Tehát nekem ez az opció a legszimpatikusabb. Szeretem is az angolt, és megy is. De az biztos hogy emellett az oktatás mellett, ami az esti gimiben folyik, el kellesz járnom belőle maszektanárhoz.

Nektek mi a véleményetek? Ti hogyan döntenétek a helyemben? Akinek van ebben tapasztalata, megtenné hogy leírná? Köszönöm előre is a válaszokat, és ha végigolvastad! :)



2019. okt. 4. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell emelt érettségi is. Ez nem új információ amúgy.
2019. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen tárgyból emeltezik valaki, nagyban befolyásolja, hogy miket fogadnak el adott szakokon. Mert meg lehet csinálni, hogy mondjuk csinálsz egy közepet bioszból meg földrajzból, és angolból egy emeltet amivel letudod a kötelező emeltet és a B2es nyelvvizsgát. Viszont nem biztos, hogy ezt gyógypedagógia szakon lehet. Ha ott mondjuk a magyar, töri, biosz, fizika és kémia van felsorolva és hogy ezekből kell egyet emelt szinten teljesíteni, akkor hiába érettségizel angolból, mert nem fogják elfogadni. Úgyhogy javaslom, nézz ennek utána.
2019. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért jársz abba a gyenge iskolába? Szerintem próbálj meg valami jobbat. 16 évesen még lehetnél nappalis.
2019. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azokból a tárgyakból lehet választani emeltet, amit az adott szak elfogad felvételi tárgyként. Ha jól emlékszem, gyógypeden ez a magyar, biosz, idegennyelv. Amit leírtál, az alapján valóban az angol tűnik a legjobb választásnak.
2019. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még a törvényhozók se gondolták át teljesen, ami különös. Egyházi alapszakokra pl nem vonatkozik a törvény, noha csak a művészi képzési területeket sorolja kivételként. Fura...
2019. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Képzési helyett művészi akart lenni. Sorry.
2019. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó oké, megyek aludni. :D
2019. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!