Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis Egyetem vagy a...

A Semmelweis Egyetem vagy a Debreceni Egyetem fogorvosi karát válasszam?

Figyelt kérdés

Pro és kontra érvekre lennék kíváncsi.


Milyen a hallgatói élet?

Mennyire gyakorlatias az oktatás?

Milyenek a tanárok? Stb.



2019. okt. 4. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Pénzfeldobás.
2019. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt az tudná megmondani, aki mindkét karra járt, ebből pedig nem sok van. Szerintem várost válassz. Pest a főváros, szinte biztos, hogy ott mindig van élet, de ha nem bírod ezt a nyüzsgős, állandóan utazgatós légkört, akkor nem neked való. Debrecenben az orvosis, fogorvosi oktatás többnyire a Nagyerdőn zajlik, tehát fás, nyugodt környezetben, de ettől még a hallgatói élet is virágzik, a medikusok szervezik szerintem a legtöbb programot, bulit. Az oktatásról, tanárokról annyit tudok nyilatkozni, hogy szerintem itt Debrecenben elég gyakorlatias és jók az oktatók is, de a Semmelweissel nem tudom összehasonlítani, mert nem ismerem, nem jártam oda. Én Pestet jelöltem első helyen, aztán megváltoztattam a sorrendet és Debrecenbe kerültem be, nem bántam meg.
2019. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Nekem egyik ismerősöm egyszerre csinálta aok-t és fok-ot.

Ő annyit tudott mondani, hogy első 1-2 évet valahol vidéken végezné (szeged, pécs) és utána érdemes menni pestre. Meg sajnos ő is és énis azt hallottuk, hogy a debreceni egyetem színvonala már nem olyan, mint régebben, ahogy ez szerintem a ponthatárokon is látszik.

Ha a szíved oda húz, akkor ott fogod magad jól érezni. Talán az lenne a “legegyszerűbb”, hogyha pontszám szerint csökkenő sorrendben adod be a jelentkezésedet, oda amelyik helyek tetszenek és ha felvesznek az elsőre akkor az lesz a tiéd, ha nem akkor pedig tudod, hogy te megpróbáltad és ez a “sors”.

2019. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az azt hallottam, meg egyik ismerősöm mondta, ne haragudj, de szerintem nem hiteles. Én azt látom, hogy színvonalas az oktatás, akik innen fogorvosok kikerülnek kiváló szakemberek lesznek. Legalábbis én így gondolom, tapasztalom.
2019. okt. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én arra értettem, hogy régen sote mellett a dote is a “huuu de nagyon dolog”-nak számított, de ha megnézed akkor ma már sote után szote pote jön, és persze aki egy orvosit elvégez az kiváló szakember, (már aki nem a könnyebbik utat választja) szinte tökmindegy, hogy melyik egyetemen. Nem azt mondtam, hogy aki a doten végez, az csak mekis lehet, hanem hogy magáról az iskoláról, iskola hírnevével mi van..

Az pedig hogy mi hiteles meg mi nem, ha valaki nem azon a szakon (vagy egyáltalán azon a karon) tanul, akkor mondhat bármit. Énis azért mondtam, hogy a jó barátom mert ő tanul ott, én aokról tudnék nyilatkozni fokról sajnos nem

2019. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az is hasznos lenne ha valaki csak a DE-FOK-ról írná le a saját véleményét, míg más pedig az SE-FOK-ról. Mik számára a pozitívumok és a negatívumok?
2019. okt. 6. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!