Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri HR-esnek...

Szerintetek megéri HR-esnek tanulni most, amikor ennyire átalakulóban van a munkaerőpiac?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek arról, hogy mennyire éri meg manapság ezt a szakmát tanulni. Jelenleg ugye elég nagy az összevisszaság a munkaerő-piacon, nagy a kivándorlás, külföldi vendégmunkásokat hoznak az országba, a leendő fiatal pályakezdők jelentős része nem itthon képzeli el az életét, már készül külföldre, szóval eléggé átláthatatlan most a helyzet. Szerintem egy jó HR-esnek képben kell lennie ezekkel a folyamatokkal is és nem tudom, hogy az egyes iskolák mennyire követik nyomon a jelenkori eseményeket, hogy mennyire készítik fel a diákokat a valós életre, hogy helyt tudjanak majd állni ha sikerül elhelyezkedniük. Egyáltalán azt sem tudom, hogy abból a több száz HR-es végzettségű hallgató közül, akik minden évben kikerülnek az oktatási intézményekből, hányan tudnak elhelyezkedni a szakmájukban. Mi a véleményetek? Van ezzel kapcsolatban valami tapasztalatotok? Megéri most ezt tanulni vagy inkább várjak vele még néhány évet, amíg letisztulnak a hazai és nemzetközi folyamatok?

2019. okt. 6. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs átalakulóban, ugyanez volt régen is és ez lesz később is. De nem is ez a dolgod, hanem hogy a főnökkel, aki majd felveszi az új munkaerőt, elkísérd és mondj véleményt, amit vagy figyelembe vesz, vagy nem, plusz a felvételhez a papírokat elintézd stb. stb. Nálunk speciel az interjúztatáson sem vesznek részt a HR-esek
2019. okt. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk a HR nem is szakma, hanem egy pozíció ahova a csókosokat berakják.
2019. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Az interjúztatáson sincsenek ott? De hisz nem ez a feladatuk? Mármint a kiválasztás is?


#2 Ez tényleg így van? Protekció alapján lehet ezekre a pozíciókra is bekerülni? Tapasztaltad már?

2019. okt. 6. 10:00
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
De, valahol ez is a feladatuk. Az előző munkahelyemen szinte mindenhol ott volt az interjún 1 HR-es, sok kérdést is feltett, pedig elég alacsony pozícióra jelentkeztem. A jelenlegi munkahelyemen is volt 1, 1-2 kérdéssel, de főleg a vezérigazgatóval beszélgettem. De itt vezető pozícióra jelentkeztem. De itt az alacsonyabb pozíciónál itt nincs HR-es
2019. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

A HR-nek semmi,de semmi értelme, betanított robot szar :D

tiszta nevetségesek, én lenézem őket a bohocók,semmihez nem értenek de ahhoz nagyon :D múltkor interjún kioktattam a MISS Mádámmot, hogy ez pedig nem így van lol :D

2019. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező: én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hagyd a HR-t. :D Jól hangzik, de egy lufi szak. A HR alsóbb szintjein fénymásolhatsz, iratokat iktathatsz, kávét főzhetsz, stb. Persze van az a szint ahol megvan a nagy presztízs és a milliós fizetés, de ahhoz bizonyítani kell és valakinek a valakijének kell lenni, hogy megtapasztalhasd a HR executivebusinesspartnersupersenior anyámkínja életérzést. Ez pedig nem adatik ám meg akárkinek.
2019. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kvkamilla ***** válasza:
Szerintem minden területen az életben teperni kell, illetve jól végezni a munkád ahhoz, hogy jobb pozíciókba kerülj :D szerintem nincs gond a szakmával, eddig mindegyik hr-es ismerősöm pozitív visszajelzést adott. De az idegen nyelv mindenképp fontos!
2019. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nőnek születtel akkor a magyar vilagban nem kell HR-esnek tanulnod,Hres barmikor lehetsz,pl.itt Sopronban is csak női HR-sek vannak,van andragogia vegzettseggel pl Autoliv,de az IKEA gyárban is biologus csaj volt a HR-es,most már nem ő van.Az,hogy gyógytornász vegzettsegu HR Generalista csajok,azt sem tudjak,hogy mit jelent a munkaerokozvetites,kolcsonzes kozotti kulonbseg,az a magyar kozegben nem f gond.Nő legyen+kapcsolat legyen,ez kell a HR karrierhez,a vàlasz tehát felesleges HR-tanulnod,nő legyen+kapcsolat legyen.Innen nyugatabbra,ez máshogy működik,ott ez nem nyerő.
2019. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha férfi vagy,akkor viszont felesleges HR-t tanulnod,ha videken vagy,max Recruiternek vesznek fel.Budapest az fejlettebb,ott férfi is csinálhat HR karriert.
2019. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hát öö..


nem akarok bunkó lenni, de mérnöki területen dolgozom, viszont elvégeztem egy "büfészakot" is.

nos, azon a szakon a butább, de nagyszájú évfolyamtársaimból lett hr-es.


az sem véletlen, hogy nagy részük jól kinéző 20on éves csaj.

jobb esetben makognak vmit "felsőfokon" angolul borzalmas kiejtéssel.

2021. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!