Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Érdemes alkalmazott közgazdaságtan szakra menni?

Mennyire jók az ember kilátásai a szakkal a munkaerőpiacon?

Esetleg inkább osztatlan gazdaságelemző éri meg jobban?

Keress kérdéseket hasonló témákban: alkalmazott, közgazdaságtan, gazdaságelemző, Corvinus, elemző, közgazdász, szak

okt. 9. 13:26  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem jók a kilátásaid, mindig szükség van jó közgazdászokra. Én egy olyan helyen dolgozok, ahová folyamatosan vesznek fel gyakornokokat ilyen végzettséggel.

Ne tévesszen meg az az állítás, hogy a közgazdászokkal Dunát lehet rekeszteni. Akiket ilyenkor hibásan közgazdászként emlegetnek, azok az üzleti képzéseket végzők. Az ő többségüknek köze sincs egy közgazdászhoz, szerintem alapvető gazdasági fogalmakkal sincsenek tisztában.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont okt. 9. 16:51 Privát üzenet

Szerintem ha nagyon jó vagy matekból akkor az osztatlan gazdelemző (teljes nevén gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés) jobban megéri: ez a szak nemzetközi szinten is kiemelkedő képzést nyújt, és az MNB valamint a nagy pénzügyi multik/bankok már másodévben is kapkodnak érted. Ezen a szakon mindent meg lehet tanulni, amitől külföldön is sikeres szakemberré válhatsz: matematikai alapok, elméleti közgazdaságtan, adatelemzés, numerikus pénzügyek.

Természetesen az AK is egy erős szak és jó választás, de jó álláshoz általában egy mestert is csinálnod kell hozzá.

Az AK erőssége hogy jól megtanítanak közgazdasági adatelemzésre (Statisztika I-II., Ökonometria I-II.), amivel a versenyszférában kényelmesen el lehet helyezkedni adatelemzőként, data scientistként (mondjuk egy közgazdasági elemző msc nem árt utána)

Hátránya, hogy kvantitatív pénzügyeket nem nagyon tanulsz rajta, szóval ha arrafelé (aktuárius, részvényelemző, kockázatelemző, befektetési szakember) képzeled el a jövődet, akkor mindenképpen az osztatlan gazdelemzőt érdemes választanod a két szak közül.

Remélem tudtam segíteni, ha esetleg további kérdésid vannak a szakokkal kapcsolatban akkor nyugodtan írj privátban.

A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont okt. 10. 01:55 Privát üzenet
Estádio de Felchút nevű felhasználó válasza:

Igen, érdemes.

Osztatlan gazdelemző még jobb, de az tömény matek.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont okt. 10. 23:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik közgáz szak éri meg leginkább?
Mennyire piacképes a Corvinus alkalmazott közgazdaságtan szakja?
Idén miért csak angol nyelven indul az Alkalmazott közgazdaságtan szak az ELTE-n?
Jól jártam szerintetek a Corvinus Alkalmazott Közgazdaságtannal?
Alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy-számvitel?
DE gazdálkodási és menedzsment vs BCE alkalmazott közgazdaságtan?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!