Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditátvitel, ha még az...

Kreditátvitel, ha még az előző szakot sem fejeztem be? Ilyen lehetséges? Maguk a kurzusok, kreditek már megvannak.

Figyelt kérdés

Négy féléves felsőoktatási szakképzés 3. félévében vagyok. Ebben a tanévben végeznék, de tavaly az 1. félévben egyetlen tárgyból buktam meg és az pont az, amiből épül valami a következő két félévre (2. és 3. félévekre). Ezért csúszok fél évet, tehát jövő tavasszal (4. félév) szakmai gyak mellett még egyetlen órám lesz, illetve utána ősszel (előre be nem tervezett 5. félév a csúszás miatt) még egy és akkor utána kapnám meg a papírt belőle.


Viszont közben jelentkeznék alapszakra is majd februárban, hogy jövő ősszel azt is elkezdhessem. Tehát kérdésem, hogy maga a szak nincs befejezve, sőt papíron a jövő őszi félévben fél évig egyszerre lennék FOSZK-os és alapszakos is.


De maguk a kreditek, tárgyak már sikerültek, amiket szeretnék átvinni, elfogadtatni alapszakra is. Kérdésem, hogy ebben az esetben lehetséges-e kreditátvitel? Remélem érthető volt a kérdés! Köszi előre is a válaszokat!


2019. okt. 9. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, én is csináltam ilyet.
2019. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A megszerzett kreditek továbbvitele független attól, hogy eljutottál-e a végzésig. Végzés előtt és után is lehet kérni a Tanulmányi Osztályon tárgyteljesítési lapot, amely az elvégzett krediteket igazolja, s ezzel be lehet adni kreditátviteli kérelmet az új szakon. Ha ugyanazon egyetemen maradsz, akkor valószínűleg erre sem lesz szükség, mert azonos kódú tárgyaknál a Neptun általában az elvégzett krediteket automatikusan jóváírja.
2019. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!