Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem akarom kifizetni, ha már...

Nem akarom kifizetni, ha már egyszer félbehagyom. Hova tovább?

Figyelt kérdés

ELegem lett az egyetemből. Nem megy. Gyűlölöm. Rosszat választottam. Sajnos az előző félév végén átcsúsztam önköltségesre, és a nyár végén elkövettem az a hibát, hogy úgy döntöttem, folytatom. Befizettem az első részletet, a 300ezer forint felét. Most 10 napon belül esedékes a második fele.


De most már ha fizetnének se akarnék oda járni. Utálom. Nem bírok felkelni reggel, ha arra gondolok, hogy be kell mennem, vagy hogy ha végzek, utána ebben a szarban kelljen elhelyezkednem. Elhatározom, hogy most bemegyek, másnap reggel még csak ki se kapcsolom az ébresztőt, csak lelököm az ágyról a telefont. Egész életemben én voltam az, aki először kiugrott reggel az ágyból, és most is ha nem az egyetemre kell bemenni, magamtól felkelek hat-hét körül.


Olyan szinten stresszes vagyok miatta, hogy már megpróbáltam tb-s pszichológust keresni, mert a tandíj miatt nem telik fizetősre, de a háziorvosom nem volt hajlandó tovább küldeni/elmagyarázni, hogy hogy kell, szóval azt is feladtam.


Lényeg a lényeg, most kell befizetni a következő részletet. Egyetlen óra van, amire bejárok, a szaknyelv, mert ott körülbelül a nullával egyenlő az, amit tanulnom kell.


Első félévben buktam egy tárgyat, most vagyok a harmadikban, fel tudtam venni újra. Még nem jelent meg a neptunban a második felvételhez kapcsolódó felvételi díj. A szerződést az átsorolásról holnapig kellene aláírnom. Az első részlet be van fizetve a tandíjból. A másodikat már nem akarom befizetni, sem a szerződést aláírni.


Erre mekkora esély van, hogy ezt megúszom?


Tudom, hogy már elvettem két nagyon is értékes évet az életemből ezzel a rohadt egyetemmel, egyelőre még fogalmam sincs, hogy hova tovább, az biztos, hogy most keresek valami munkát aztán abból lesz pénzem pszichológusra, hogy legalább mentálisan helyrepofozzam magamat, ha már egy utolsó csóró bolti eladó leszek életem végéig. Abba már egészen kezdek beletörődni.


Szóval a kérdés az, hogy 10000%, hogy be kell fizetnem azt a második részletet is, ugye? És tutira jogi következményei lesznek annak, ha nem írom alá azt a szerződést?


Igazából már tudom, hogy az a 300000 az teljesen elúszott, de van még bennem remény. Ezt a reményt akarom kioltani, hogy végre felfogjam, hogy ennyi és nem tehetek mást.


Ugye nem tehetek mást?



2019. okt. 11. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, melyik egyetem, de kell, hogy legyen a honlapon képzési és térítési szabályzat, nyálazd át.

Nálunk pl úgy tudom, úgy van, hogyha kiiratkozol, akkor visszatérítik a költségeket, de most rittig nem találom, hol olvastam, úgyhogy nem tudok idézni. De ha nem írod alá a tanulmányi szerződést, eleve vizsgákat/kövi félévet se vehetsz fel, akkor meg nem követelhetik a befizetést sem.

A lenyeg, hogy ne sunnyogj, vállald fel, menj be a tanulmányi osztályra, hogy szeretnél kiiratkozni, és ez esetben hogyan kell eljárnod a költségtérítés kapcsán.

2019. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

“de most rittig nem találom”

Nem vagyok németes, de a szót holtbiztosan nem “rittignek” kell írni. Richtig?

2019. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már a következő félévre nem veszel fel tàrgyakat mert addigra kiiratkozol akkor nem kell befizetni.

Egyébként milyen szak?

2019. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2019. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

2, még szerencse, hogy ez nem egy német oldal, így senkit nem zavar, hogy magyar(osított) szavakat magyar írásmóddal írok le. ;)


Kötözködés helyett inkább a kérdezőnek adj tanácsot, vagy ha mindenáron velem akarsz kötözködni, akkor nézz utána a témának és az érdemi mondanivalómat javítsd ki nyugodtan pontosabb infókkal.

Cupp!

2019. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!