Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetetlen bolcseszkarra...

Lehetetlen bolcseszkarra mennem? 17/l

Figyelt kérdés

Harmadikos vagyok. Szakgimibe kuldtek, meg a szakomat sem szeretem.

Matematika, fizika, informatika(real targyak) nem mennek egyaltalan.

Nekunk biologiat, kemiat, foldrajzot nem tanitanak a suliban.

Ezert dontottem a btk mellett.(Azon belul jelenleg a keleti nyelvek es kulturak szak tetszik, de meg semmi sem biztos)


Sajnos az utobbi ket evem nagyon rosszul sikerult, enyhe depresszioval kuzdottem.

Jelenleg informatikabol 2 ev lemaradasom van, igy csak azert kuzdok, hogy atmenjek.

Nemet nyelvet mar 8 eve tanulgatok. Ket hetente egyszer jarok tanarhoz. A nyelvtan mar megy ugy ahogy, de szokincsem nincs. Szerintem az alapfoku nyelvvizsga szintejen allok jelenleg.

Angolbol jelenleg 'ujrakezdo" szinten allok, ami azt jelenti, hogy mar egy nagyon kicsi ralatasom van a dologra, de egy alap foku nyelvvizsgat meg nem tudnek letenni.

Nagyon ajanlgatjak nekem az elorehozott erettsegit, de nem hiszem, hogy arra kepes lennek. De ha letennem megis nagyon nagy segitseg lenne.

Nekunk a tovabbtanulashoz mar kell egy nyelvvizsga es egy emelt erettsegi is. Az emelt irodalomerettsegi nagyon nehez(nyelvtanunk peldaul a suliban heti egy oraban van, ha van). A tortenelembol pedig szinten nagy lemaradasom van sajnos.

A szakmabol egy kettes a celom, hiszen az tenyleg nem megy nekem.

Matematikabol pedig szinten nem hiszem, hogy harmasnal jobb lehetne. Buta is vagyok hozza, de az altalanos iskolam miatt alapjaim sincsenek.(tanulas nelkul is otos voltam, igy nem erolkodtem sajnos)

Lehetseges nekem valahogy egyetemre menni?(Allamira)

A szuleim nem tamogatnak, igy kollegimba is kellene kerulnom, amihez jo eredmenyek kellenek.

Ti mit tennetek a helyemben?


Ha nagyon keszekusza lett, probalok majd erthetobben fogalmazni😅


2019. okt. 13. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Csak a pontszámokat kell összeszedned valahogy. Gyúrj rá a nyelvre, és nyáron tegyél le egy nyelvvizsgát, ősszel pedig előrehozott érettségit amiből csak tudsz. A btk-n (sajnos) nagyon alacsonyak a pontszámok, így van esélyed bejutni keleti kultúrák szakra. Ha felvettek, keress meg, ott tanítok. :)
2019. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehetetlen, de nem biztos hogy megéri elvesztegetned 3 évet az életedből meg eg csomó pénzt egy bölcsészkaron, a legtöbb ilyen diploma wc papírnal kesz jó. Inkább egy jó okj-t néznék a helyedben.
2019. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt az arab, héber, kínai, perzsa szak nem wc-papír, simán talál vele állást légitársaságnál stb. Másrészt meg az egyetem nem mond ellent az OKJ-nak, lazán csinálhat egy OKJ-t az egyetem mellett/közben/után. Most azt is beleértve, hogy kevés a csajos OKJ szakma.
2019. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Egy BA keleti nyelvek és kultúrák igenis WC papír.
2019. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Aki itt wc-papírozik, az ha kérhetem, messziről kerülje el a bölcsészkart (este meg ne kapcsolja be a tévét, nehogy véletlenül valamilyen egyiptomi, vagy közel-keletes-arabos-CIA-s vagy japános szamurájos filmre akadjon, amelyet wc papírosok raktak össze 😂😂😂).


Akinek nem tetszenek a keleti kultúrák, az ne tanulja őket. Az hülyeség, hogy a tudás wc papír lenne, de a keleti nyelvek még a munkaerő-piacon se wc-papír. Több tanítványunk is dolgozik arab, izraeli stb. cégeknél, a kínai szakosok Kínában vagy Kínával bizniszelnek, a japán cégekben meg jól jön a japán tudás.


A bölcsész tanulmányok nem zárják ki az üzleti tanulmányokat.

2019. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sikerült elkerülnöm, a szakon végeztem. De muszáj megemlíteni ezeknél, hogy egy BA képzés csak a bevezetés, a kezdete egy nagyon hosszú útnak. Nem beszélve arról, hogy a nulláról kezdünk nyelvet tanulni, minimális óraszámmal pedig, ha nem megy ki az ember nyelvterületre, nem viszi semmire. Ez nem nyelvtudás, főleg, ha egy nem kimondottan szorgalmas hallgató tanul a szakon... Ráadásul egy BA-val nem egy mély és megalapozott tudásra teszel szert, csak picit konyítasz ehhez is, ahhoz is. Külügynél, ha már ezt a példát hoztad, ez kevés. De máshol is az.
2019. okt. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!