Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Berzsenyi Dániel...

A budapesti Berzsenyi Dániel gimnáziumban mennyire nehéz a matematika a nyelvi osztályokban? Hallottam, hogy nagyon erős gimnázium, és a matematika kiemeleten erős.

Figyelt kérdés
4,7 átlagú tanuló, inkább nyelvben (középfokhoz közelítő angol nyelvtudással) és inkább humán tárgyakban erős 8. os gyermekem érdeklődik. Fizika, matematika, kémia nem az erőssége igazán. Matematikából 4-esnél jobb nem sikerült az általános iskola felső tagozatban.Van e esély úgy bekerülni, hogy nem kitűnő a bizonyítvány? Illetve mennyire leterheltek délutánonként a másnapra való tanulással a diákok? Lehet mellette versenysportolni, vagy nem fog beleférni az időbe? Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat előre is!

#Berzsenyi Dániel Gimnázium #Berzsenyi Dániel Gimnázium matematika #matematika gimnázium #nehéz a matematika gimnázium
2019. okt. 13. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nagyon tanárfüggő, hogy egy adott tárgyból mennyire erősen kérik számon a leadott anyagot. Nyelvin azért nem gondolnám, hogy nagyon megnehezítenék a diákok munkáját ilyen szempontból, de előfordulhat természetesen. Én például reálos osztályba járok, és bár nem tanulom emelt óraszámban a törit, mindent nagyon alaposan veszünk (kb. úgy, mint a humánosok). Alapvetően érhetően mondják el anyagot, de ha esetleg valahol mégis elakadna a gyerek, szívesen elmagyarázzák egy külön alkalommal, vagy felsőbb éves diákoktól is tud segítséget kérni.

Természetesen, egy jó írásbelivel és szóbelivel ki lehet küszöbölni a kevesebb hozott pontból eredő problémákat, az esély mindenre megvan.

Nyelvin, szóbelinél inkább a nyelvi készséget mérik, mint a tényleges angol nyelvtudást, tehát nagyrészt a magyar nyelvtanból kérdeznek ki.

Nos, nem lehetetlen mellette versenyszerűen sportolni, többen is járnak akár világbajnokságra tanulás mellett, de mint ahogy említetted, nem egy könnyű iskola. Eléggé le vagyunk terhelve, viszont nagyon változó, hogy ez mikor mennyire jön elő. Alapjáraton tehát ha a tanuló képes leülni este hétkor és neki állni tanulni, akkor nem igazán lehet ezzel probléma.

2019. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Helló! Én is berzsenyis diák vagyok:) Szerintem egyáltalán nem feltétel a kitűnő bizonyítvány, legalábbis nagyon nem ezt tapsztaltam eddig. A tanulásról annyit, hogy én például az osztálytársaimmal szoktam délutánonként házit írni és tanulni és egyenlőre ezt nagyon is élvezzük. Vannak könnyebb és nehezebb napjaink. Ha jól be tudja osztani az idejét, akkor szerintem egyáltalán nem akadály a sportolás. Ahogy az előttem lévő írta is, rengetegen sportolnak (versenyszerűen is) és szerencsére a tanárok ezt figyelembe is veszik. Például versenyek előtt nem kell tesire menni, de ha van kikérőnk a versenyek/edzések miatt, akkor azt is tolerálják, hogy hiányozzunk (persze ilyenkor elvárják a pótlást. Én két órát utazok délutánonként, van iskola utáni elfoglaltságom és mégsem érzem kifejezetten túlterheltnek magam, pedig tanulmányi versenyekben is résztveszek.

Viszont ahogy írtad is, a humán tárgyakban erős, szóval szerintem érdemes lenne megnézni a Berzsenyi humán tagozatát is. Ezzel kapcsolatban (meg természetesen akármi mással is) szívesen válaszolok kérdésekre.

2019. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a visszajelzéseiteket!

És az érdekelne a legjobban, hogy a matematika mennyire erős? Általános 6-7-8 a matek nem megy könnyen, hallottuk, hogy a Berzsenyiben a matekra nagy hangsúlyt fektetnek, és ez miatt gondolkozunk, higy egyáltalán beadjuk e a jelentkezést, szóval a matek órák nehézsége érdekelne, köszi

2019. okt. 22. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Szió!


A matek tanítás azt gondolom eléggé tanárfüggő, viszont határozottan érződik a különbség a reálosok matek oktatása és a humánosok vagy nyelvisek matek oktatása között. Természettudományi osztályba járok, és ugyanaz a tanárom, mint humánosoknak, így gyakran kapjuk meg gyakorlásként az ő dolgozatukat. A humános dolgozat legnehezebb feladata az, ami nekünk a legkönnyebb vagy olyan könnyűnek számít, hogy a dolgozatba sem teszik bele. Szerintem érthetően magyaráznak és tényleg nem kérnek sokat attól, akinek nem lesz rá később szüksége.

Emiatt semmiképp ne hagyjátok ki a berzsenyit, mert van egy reálos kisugárzása, belülről ez egyáltalán nem érződik. Ha szeretnétek megbizonyosodni arról, hogy ez valójában hogy megy, esetleg nyílt órán beülhettek egy humános és egy reálos matekra, így könnyebben kijön a különsbség:)

2019. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez jó hír!
2019. okt. 25. 06:10
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Teljesen átérzem a problémát, ugyanilyen beállítottságú vagyok, nagyon féltem a reál tárgyaktól, főleg, hogy nem lesz elég pontom a matek felvételin.


Egyetértek az előttem szólókkal,nyilván elsősorban minden tanárfüggő. De jelenleg 5-re állok a Berzsenyiben matekból és kémiából is (erre rég nem volt példa). A tanárok és a diákok 90%-ban nagyon segítőkészek, nem harapják le a fejed, ha kérdezel, mindenki szívesen segít.


Remélem tudtam segíteni, és hátha találkozunk jövőre a suliban! :)

2019. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!