Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 2020-tol csokkenni...

Szerintetek 2020-tol csokkenni fognak a ponthatarok az egyeremeken?

Figyelt kérdés
Az uj szabalyok miatt kb lehetetlen 400 folotti pontot elerni,hiaba csinalok több emeltet es van több nyelvvizsgam,nem jon ki. Mi lesz igy azokkal akik olyan szakra jelentkeznek ahol magasabb a ponthatár? Csökkenteni fogjak?

2019. okt. 13. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A ponthatárokat a jelentkezők pontjai határozzák meg. Annyi lesz a ponthatár, amennyi az utolsó még felvett ember felvételi pontja.
2019. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért éppen nem lehetetlen 400+ pontot elérni. Egy 75 és 80%-os emelttel, valamint két nyelvvizsgával( amelyikből az egyik felsőfokú, amit többletpontként használsz fel) megvan a 400 pont.
2019. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
20%
Meg ha csak egy jó emelted is van akkor is lehet kapni sporteredményre/OKTV-re/egyéb hátrányos helyzetűségre kapni plusz pontokat-csak ez(ek) nem mindenkinek jön(nek) össze. Vagy kijátszák a rendszert, de akkor még most azonnal tedd, pl ha átjelentkezel más lakcímre. Arra is elvileg jár hátrányos helyzetűként, de január valameddig teheted csak meg, mert ha áprilisban jelentkezel át az "érvénytelen". Vagyis én így tudom, ezért nem kaptam én többletpontot, mert nem január valahányadikáig volt a szerződésben vagy min. De van aki biztos jobban tudja, és sok sikert majd az egyetemhez :)
2019. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mar hogy a banatba lenne lehetetlen 400+pont?...
2019. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2%

Természetesen lejjebb kell hogy vigyék a pontokat, nem igazán lenne korrekt ugyanazokat hagyni úgy, hogy nem kapsz pontot egy nyelvvizsgáért és egy emeltért.

Persze ez nem jelent semmit, mert nem fogják annyival levinni, mint amennyit ezzel a szabállyal elvesznek tőlünk.

2019. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lesz mindenkinek 2 emelt és / vagy 2 nyelvvizsga, úgyhogy a diákok pontszámai általánosságban lejjebb fognak menni, ergo ezt a szakok ponthatárai is követni fogják.
2019. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Könyörgöm azt értse már meg mindenki hogy az egyetemek sehova nem viszik azokat a fránya ponthatárokat. Ha akarnák se tudnák meghatározni hogy már pedig idén ABC pont kell.

Egyedül azt mondják meg, hogy hány hallgatót vesznek fel. Legyen ez most 500. Ha az elért pontszámok szerint sorbaállítjuk a hallgatókat csökkenő sorrendben, akkor az ötszázadik pontja lesz a ponthatár.


Tehát: lényegtelen mit és hogyan változtatnak a pontszámításon. Teljesítsd a követelményeket, írd meg a tőled telhető legjobbra az érettségiket. Ennél többet eddig sem lehetett tenni.

Mivel a felvételizők nem fognak hirtelen mindannyian 2 emelt érettségivel és 2 felsőfokú nyelvvizsgával jelentkezni, ezért a relatív pontok sem fognak változni. Az hogy most mennyi a maximális pontszám, totál mindegy.


Persze egy minimumot ugyanúgy meg fognak majd határozni, egyes alapképzéseken (de ezek csak az államis helyekre vonatkoznak, pl jogásznál, nemzetközi tanulmányoknál mert ezekből túlképzés van, így nem osztanak mindenkinek államis helyeket)


Amúgy a Felvi.hu oldalról:

"A felvételi ponthatárt az adott képzésre jelentkezők felvételi összpontszáma, a jelentkezők által megjelölt jelentkezési sorrend és az adott szakra vonatkozó felvehető szakos kapacitásszám figyelembevételével állapítják meg. Ez a besorolási, illetve a felvételi döntés alapja."

2019. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt próbáltam röviden én is elmondani, de lepontoztak. (Első voltam.)
2019. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!