Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2019.10.14. Még ma is meg az...

2019.10.14. Még ma is meg az általános és középiskolákba ez a jelentéses dolog?

Figyelt kérdés

Erre a :"tanár úrnak/nőnek jelentem osztály látszáma..."

poroszos sz_rságra gondolok


2019. okt. 14. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nincs baj. Ha a tanár bemegy egy 30 fős osztályba mondjuk fizika órára (hetente kétszer). Nem biztos hogy mindenkinek tudja a nevét. Szerinted hogyan találja ki jelentés nélkül azt bogy ki hiányzik? Az általános suli tanköteles tehát ha hiányzik a gyerek azt be kell írni a naplóba.
2019. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ennek funkciója van. A masik a névsorolvasás lenne, hiszen a hiányzókat rögzíteni kell, törvény is a tankötelezettség miatt stb. A névsorolvasás sokkal hosszabb lenne mint ha azt mondja a hetes hogy tanárnőnek jelentem hiányzik xy. Azt az 1 peret kibírod. Nincs ebbe semmilyen "poroszos" dolog ahogy irtad. Nagyon sok iskolában külföldön is van ilyen.
2019. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt add össze, hogy nálunk valamelyik tanárnak jelenteni is kellett+még névsort is olvasott. :D

Miért? Nem volt kedve tanítani, ezekkel meg elment 10 perc.

Egyébként ez csak ilyen szocializmusból rànk ragadt szarsàg. Mi az már, hogy 18 évesen is kèredzkedned kell a mosdóba óráról? És, ha valakinek pont hányingere van/megy a hasa? Emberi szükséglet. Ezért nem maradtam nappalin, levizsgàztam és most estin tanulok. Sokkal kényelmesebb, nincs sem jelentés, sem kèredzkedès, ki lehet menni dohányozni, lehet gyakorlaton enni-inni, telefonàlni, zenét hallgatni, emberkènt néznek ránk és nem agyhalott birkakènt kezelnek minket, nincs cseszegetès, ellenőrző beszedès, csendes az osztályom és nem írnak hiányzást sem. Általában mindenki bejàr becsületesen, csináljuk amit az oktató mond és közben az oktató is hülyeskedik velünk, beszélgetünk, stb. És már most jobban értek ehhez a szakmámhoz 2 hónap alatt, mint az eredeti szakmàmhoz amivel 4 évig kínlódtam. Ide imádok bejárni, a gimit meg gyűlöltem. Valahogy ez a nem mindegy.

2019. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alsóban még volt, felsőben nem emlékszem.

Gimiben nem, ahány összevissza csoport volt (a legtöbb természettudományos tárgyat két 15 fős csoportban megfelezve tanulta az osztály, mindkét idegennyelvi csoport szintek szerint volt összeállítva az egész évfolyamból ami 6 osztályt jelentett, a faktok pedig jelentkezési alapon mentek és voltak menet közben változások is) a diákok se tudták mindig hogy kinek kell ott lennie az órán, és egyébként is honnan tudjam hogy hiányzik vagy késik, ha utoljára múlt héten volt vele órám.

Így a következőképpen indult az óra:

Tanár ajtón bejövetel közben elkiáltja magát hogy jónapotkívánokhiányzók?

Az összes ember akinek eszébe jut hogy az osztályából nincs jelen valaki, vagy hiányzik a padtársa bekiabálja sorban, tanár felírja egy papírra, a rendesebbje noteszba. 30 másodperc, és kezdődik az óra, a névsor megvan, és gyorsabb ha a D-sek megmondják hogy Józsika már kémián se volt, mintha hetesként kell kitalálnom hogy vajon a Józsika akivel heti 3 közös órám van hiányzik, késik, vagy jaj nem is angolon vagyunk egy csoportban hanem németen.

2019. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!