Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem/egyetemi...

Van olyan egyetem/egyetemi szak ahol nem kell angolt tanulnom?

Figyelt kérdés

Gimiben is teljes szívemből gyűlöltem az angolt, sőt már általánosban is. Érettségin angol írásbelin 24%-kal megbuktam, szóbelin mentem át. Gimiben 4 évig olyan tanárom volt akivel magyar filmet néztünk minden egyes órán, és maximum szódolgozatot írtunk. Általánosban is hasonló tanárom volt, szóval nem sok tudásom van. A munkám során szükségem van némi angolra, turistàkkal meg tudom magamat értetni, el tudom mondani, hogy "Itt tilos a dohányzás, a dohányzóhely fent van", megértem ha valami eltűnt és keresik, el tudom mondani, hogy "Itt felnőtt nem tartózkodhat, mert ez gyermekeknek való csúszda" stb. Szóval NAGYON alap dolgokat tudok, amivel nem érek semmit. Újra szeretnék érettségizni más nyelvből és nyelvvizsgàt is más nyelvből akarok tenni. Van lehetőség arra, hogy ne kelljen ezt a szar angolt tanulnom majd a későbbiekben egyetemen?

Eddig a tanítói képzést nézegettem, mindenképp valamilyen pedagógus szeretnék majd lenni.

Nem beszólàsokat kèrek, hanem csak értelmes válaszokat!


2019. okt. 15. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a világ nagy része angolul működik. Talán azért nem szeretted, mert hülye tanáraid voltak, de sajnos hozzá tartozik a mai világhoz, hogy angolul illik tudni. Nem olyan rossz nyelv az és ha beszéled, akkor sokkal több információhoz hozzájutsz, mint bármelyik másik nyelven.


A kérdésedre sajnos (Angliából) nem tudom a választ.

2019. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
gyógypedagógia: szaknyelv van 4 felevig, ez lehet angol es nemet, de elég laza.
2019. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Tehát mindenki más tehet róla, hogy te felnőtt fejjel nem beszélsz egy olyan nyelvet, ami kb. minden munkahelyen alap elvárás. Érdekes.
2019. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hármas, odaírtam, nem oltogatàst kérek, hanem ÉRTELMES választ. Ami a munkámhoz kell az megy, de hogy én abból diplomàzzak vagy hasonló az felejtős. Én ezt gyűlölöm, más a matekot. Más nyelvet tanulok jelenleg, az angol meg abszolút nem érdekel addig, amíg a munkámhoz szükséges tudásom megvan belőle.
2019. okt. 15. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A német és orosz nyelvtudással is sok lehetőség kínálkozik. Nem minden az angol, ahogy azt sokan, tévesen állítják.
2019. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában több különböző nyelvből lehet választani azokon az egyetemeken ahol kötelező nyelvet tanulni. A diplomához szükséges nyelvvizsga is bármely nyelvből lehet.
2019. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!