Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vörösmarty Mihály Gimnázium,...

Vörösmarty Mihály Gimnázium, Leövey Klára Gimnázium vagy a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Át szeretnék iratkozni egy másik suliba, és mindig is érdekelt ez az ágazat, viszont amikor sulit kellett választanom, a szüleim nagyon húzták a szájukat, hogy én ebbe az irányba mennék. Most egy sima gimibe járok haladó angol tagozatra.


Most így még negyed év tájékán van esélyem bármelyikbe is átkerülni, úgy hogy eddig még soha nem jártam drámára? Viszont szorgalmas vagyok, így igyekeznék mindent bepótólni, amit eddig vettek a többiek. (9.osztályról lenne szó)


Tudom, hogy sok kérdés van már kint gyak.kérdéseken ezekről a sulikról, amiket nagyjából már elolvastam, de most szeretnék olyan kérdésekre választ kapni, amit még nem nagyon láttam


Leövey: 1. Igaz, hogy a dráma tagozat nagyon rossz? Mert egy csomóan írták,hogy nem éri meg.

2. Milyen az osztályok közössége?

3. És milyen a nyelv oktatás?



Vörösmarty:1. Végig lapoztam a honlapot, de csak olyan lehetőséget találtam, hogy a német mellé még választható egy nyelv. Akkor, hogy ha én soha nem tanultam németet, csak angolt, akkor semmi esélyem, vagy félre értettem?

2. Itt jó a dráma tagozat? Megérné idejönni?

3. És itt is milyen az osztályok közössége?


Nemes Nagy Ágnes:1.Ugye azt írja hogy a színész szakképzés 6 éves. Nyílván nekem ez egy kicsit ijesztőnek és soknak tűnik, főleg azért mert tavaly nyekes voltam. Nekem megérné, ha tényleg jó.

2. Itt is milyen az osztályban lévő kapcsolat?



Mindháromnál érdekelne, hogy nagyon gyakran van olyan, hogy egymásra féltékenyek, mert hogy pl. tehetségesebb egy két gyerek, ezért "kiutálják" őket? Itt nem magamról beszélek, mert én nem vagyok olyan egetverően tehetséges, csak úgy általánosságban.


És bocsi, hogy úgy beszéltem a sulikról, mintha 100%-osan bekerülhetnék, csak kicsit hosszabb lett volna, ha mindenhova odaírom, hogy persze csak ha van esélyem.🙂


A válaszokat előre is köszönöm❤

És ha esetleg még hozzáfűznétek valamit, amit nem kérdeztem, nyugodtan, azt is nagyon megköszönném.



2019. okt. 21. 19:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, visszaolvastam és nem említettem az elején, hogy a drámáról lenne szó, és Pesten.
2019. okt. 21. 19:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Vörösmartyba angol a fő nyelv, azt félreértetted. Angolt tanul az egész drámás osztály és második nyelvként van német haladó vagy olasz, spanyol, francia kezdő. És szuper a dráma tagozat. Viszont teljesen esélytelen, hogy átvegyenek. Sokszoros túljelentkezés van mindíg és ezért magas osztálylétszám. Teljesen tele vannak. Minden évfolyamra minden évben szoktak kB 10-en próbálni utólag bekerülni, többnyire sikertelenül. Aki ide szeretne járni gondolja át időben és jelentkezzen ide felvételekor.


A Leövey dráma tagozata az nem ugyanazt fedi, mint a Vörösmarty. De lehet oda legalább van esély bekerülni.

2019. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a Vörösmartyba egyáltalán nem jellemző a féltékenykedés. Általában nagyon jók az osztályközösségek.
2019. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 emobutnotemo válasza:

Szia! En a Leoveybe jarok dramara, zsenialis minden egyes dramaora, nem unalmas, sosem csinaljuk ugyanazt, improzunk sokat, a kozosseg mintha mar tobb eve egyutt lenne, pedig csak 2 honapja ismertuk meg egymast. Nem tudom ki irta azt higy a drama tagozat "nem eru meg", picit el van tevedve mivel mi osztalyszinten meg vagyunk elegedve:)).

Az osztályok kozossege szuper, mondjuk szerintem a golyaletunk alatt tudunk osszehangolodni igazan, ami sajnos rad mar nem hatna ki. Szerintem a muveszetis osztaly kozossege a legjobb (drama, rajz, media, ezek vagyunk mi, a c-sek) de mindenki azt gondolja, hogy az osztalya a legjobb :D.

Nyelvoktatas. Elso idegennyelved az angol, ha eddig azt tanultad, masodik meg lehet finn, nemet, spanyol, francia, orosz es olasz, viszont ha eddig nemetet tanultal, akkor az lesz az elso idegennyelved es automatikusan az angol a masodik. Eleg sok nyelvtanar van, a tudasunk alapjan vagyunk szetosztva, es tudtommal egyik sem rossz, viazont vannak olyanok akik kiemelkedoen jol tanitanak.

Remelem tudtam segiteni a valaszommal. :))

2019. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Próbálj meg normális felvételi eljárásban békebeli, úgy nagyobb az esélye hogy átvegyenek úgymond. Igaz így egy évvel később végzel a gimiben, de ha ezt szeretnéd megéri...én anno itt csesztem el, nem időben döntöttem a váltás mellett így sajnos nem is oda vettek át ahova akartam menni...de amúgy nem bánd ezt az egy évet, főleg ne nyelvtanulás szempontjából mert nekem pl sokat segített az az plusz egy év...így utólag visszagondolva ha másért nem, akkor az idegen nyelvben szerzett tudásért bőven megérte ez az egy év, jövőre megyek is középfokúra :))
2019. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
*bekerülni...fránya autokorrekt :D
2019. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a Nemesben járod a gimit és utána maradsz OKJ-ra, akkor kihagyhatod a tizenharmadik osztályt, tizennegyedikben kezded az OKJ-t. Szóval igen, ez hat év, de nem kötelező maradni OKJ-ra, ugyanúgy elmehetsz tizenkettedikes ballagás után bárhova máshova.

A közösség egy csoda. Tényleg egy nagy család, egyszerűen imádom.

2019. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont a Nemesbe nem vesznek át, az egész felvételi eljárást végig kell csinálnos újra elejétől a végéig írásbelivel, és jövőre kezdhetsz az akkori kilencedikesekkel, ha felvesznek.
2019. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az NNÁ-ban a KIMIs drámaoktatás van, a Leövey teljesen más ilyen szempontból
2019. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!