Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot válasszak matek...

Milyen szakot válasszak matek és angol emelt érettségivel?

Figyelt kérdés
Matekból és angolból nagyon jó vagyok és próbálok valami olyan szakot keresni ahová ezekkel bekerülhetnék. A baj csak az, hogy a legtöbb ilyen szak gazdaságis vagy pénzügyis, ezek meg nem igazán vonzanak. Monoton melót se igazán szeretnék. Valami tipp?

2019. okt. 21. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mérnöki szakok, köztük a mérnök programozó/programozó informatikus (ha a fizika nem nagyon megy).
2019. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1, Ha a fizika nem megy neki, a mérnöki pályákat elfelejtheti.
2019. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok biztos. A mérnöki szintű matek/fizika nem a mély tudásról szól, hanem ,hogy felismerd a típusfeladatot, amit eléd raknak.
2019. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
#3 Szerintem inkább akkor prédikálj, ha elvégeztél mondjuk egy BME villamosmérnökit. Amíg ez nem történt meg, addig maradj szépen csendben, húzd meg magadat, hogy nehogy valami laikus még be is vegye azon zöldségeket amiket terjesztesz.
2019. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mérnökit végeztem, hanem elméleti matekot. Tudom, mi a különbség a típusfeladat és a tényleges feladatok között .:))
2019. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Típusfeladatok legfeljebb gyengébb egyetemeken vannak mérnökin, vagy olyan szakokon ami félig mérnöki, félig valami más (pl. építész, ipari termék -és formatervező, stb.). Egy általános villamosmérnöknek/gépészmérnöknek is ismernie kell a matematikai típusfeladatokon túlmutató megoldásokat.

Másrészt a középiskolai matek köszönőviszonyban sincs az egyetemi matematikával, de egy biztos: akinek a középiskolai matek nem megy, annak a Fourier-transzformáció, differenciálegyenletek kvalitatív vizsgálata, stb. sem fog menni. Gondolom ezt magad is belátod.

2019. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egybéként reálos vagyok inkább szóval megy a fizika is. Gondolkoztam én is a mérnöki szakokon. Azt esetleg nem tudjátok, hogy melyik szakon felvételizhetek angol-matekkal? Néztem felvin de most nem írják ki a felvételi tantárgyakat.
2019. okt. 24. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megy a fizika, akkor csinálj emelt fizika érettségit is. Az már elég a mérnökihez belépőnek.
2019. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!