Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezhet az, hogy valamelyik...

Létezhet az, hogy valamelyik egyetem nem kér a 2020-as felvételi változásból, és ő nem követeli meg a nyelvvizsgát illetve az emeltet bizonyos szakokhoz?

Figyelt kérdés
Van erre jogosultságuk?
2019. okt. 22. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. A felvételi eljárás központilag megy, nem az egyetem dönt, hogy kit vesz fel.
2019. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenkire ugyanazok a feltételek vonatkoznak.
2019. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán a színművészeti egyetem meg az az egyetem ahol zenét lehet tanulni nem kér emeltet.
2019. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Létezhet, de akkor figyelni kell, mert a végén nem is államilag elismert diplomát kapsz, csak Vajszló tanúsítványt, stb.

De szerintem te a Wekerle hirdetésébe futottál bele, azzal semmi gond, mert kersztféléven még nem az új szabály el, ők azt reklámozzák.

2019. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyan lett a valamiből Vajszló? 😂
2019. okt. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt a részét nem tudom. Viszont eddig úgy volt, hogy keresztféléves képzéshez is kell már a nyelvvizsga, emelt érettségi, aztán most mégse, ki tudja, lehet ennek is az lesz a vége, mint anno a vasárnapi boltzárnak. Egyházi szakoknál se lesz érvényben a törvény amúgy. Megoszlanak a vélemények, de én nem tenném mindenhova kötelezővé, max az emelt érettségit, de feltétlen azt se, mert sokszor teljesen más a tananyag, mint középiskolában.
2019. okt. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!