Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vörösmarty Gimnázium, Nemes...

Vörösmarty Gimnázium, Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközép?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Át szeretnék iratkozni, de félek, hogy nem vesznek át. Csak azt a két sulit találtam, ami drámával, vagy színészettel foglalkozik és jókat mondanak róluk. Szerintetek lenne esélyem átkerülni ilyen fajta iskolákba, úgy hogy nem ezt a szakirányt tanulom? Kilencedikes vagyok, így nem sok telt még el a suliból, és én igyekeznék bepótólni mindent...

Beszélni fogunk az igazgatókkal, hátha. De aki tud még más sulikat Pesten amikben lehetőség van ilyesmit tanulni, azt szívesen fogadnám. Ja meg persze véleményeket a sulikról, vagy a helyzetről. Nagyon nagyon megköszönném❤



2019. okt. 25. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen esélytelen, a Vörösmarty biztosan de szerintem a Nemes Nagy is. Sokszoros túljelentkezés van, teljesen feltöltik az osztályokat. Nem is lenne igazságos, hogy ha félve néznek, miközben másoknak 4 órás felvételit kell végigcsinálni. Olyan néha van, hogy elmegy valaki 9. után és akkor esetleg adnak esélyt. Akkor is megnézném a drámatanárok, ha ők rá is bólintanak akkor próbahét. Arányaiban úgy képzeld el, hogy jelentkeznek 10-en kB minden évben átjelentkezésre, ebből max 1-nek adnak lehetőséget próba hétre, és általában őt sem veszik át.
2019. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt sosem értem, ha valaki októberben már tudja, hogy ez minden vágya, akkor fél évvel korábban miért nem tudta? Nem rosszindulatból kérdezem, csak tényleg érdekel. Akik bekerültek elég kemény felvételi folyamaton mentek át, keményen megdolgoztak érte, kB 300-an jelentkeznek 35 helyre. Jellemzően első 60-ban kell lenni, hogy felvegyenek. Épp ezért nem annyira szoktak csak úgy átvenni embereket más iskolákból. Vagy Pl épp ezért évet ismételni sem lehet, ha valaki bukik akkor nem folytathat, mert nem veheti el a helyet a következő évfolyamból senkitől.
2019. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Talán egy próbát megér, de a Vörösmarty-ba nem nagyon szeretnek átvenni embereket, mert már ez a 2 hónap is nagyon sokat számít a drámán, a közösség és az extra tantárgyak miatt :((
2019. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem próbáld meg a Weöres Sándor vagy a Leövey dráma tagozatán. Sokkal gyengébbek, de épp ezért nem is olyan népszerűek. És utána félévkor vagy év végén próbálj átjelentkezni a Vörösmartyba. Másik út, hogy maradsz a mostani sulidban és eljársz mellette drámát tanulni, Földessy Margit iskoláját ajánlom nagyon.
2019. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
4. válaszolónak: a Vörösmarty drámára nem vesznek át félévkor meg év végén sajnos senkit (általában), mert azok nagyon le lennének maradva a drámás tárgyak menetében akik később csatlakoznának :(( más szaknál ezzel nem lenne probléma, csak ugye most a drámáról volt szó
2019. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Nemes Nagyba nem vesznek át. Újra kell csinálni az egész felvételi eljárást írásbelivel és mindennel együtt.
2019. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sgrlfvirag válasza:
Sziaaa, volt már rá példa, hogy valaki újra felvételizett, csak akkor újra 9. Osztályba is kellett járnia. De ilyenkor újból meg kell írni a központit is, mindent. Szooval van rá esélyed.
2020. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!