Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezdhetem elölről az egyetemet...

Kezdhetem elölről az egyetemet továbbra is ingyen a következő szeptemberben?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem az egyetemet, és továbbra is folytatni szeretném, de a második félévet kénytelen vagyok passziváltatni magam miatt is, de anyagi okok miatt is (ingyenesen vagyok, de ez nem segít). Tehát úgy gondoltam, hogy bele vágok, hogy hátha, de rá kellett jönnöm, hogy nekem erre jobban fel kell készülnöm anyagilag is, és agyilag is.


Azt hiszem, hogy némely helyeken még az első félévet is lehet passziválni, a másodikat meg főleg. Nos, ha már megadják rá a "lehetőséget", akkor ez milyen buktatóval jár?


Annyit tudok, hogy ha két félév alatt nincs meg 30 kredit, letesznek fizetősre, ezért érzem, hogy a vesztembe rohannék, ha elvállalnám a második félévet, mert akkor letesznek, és szépen kivágtam magam alatt a fát, az meg plusz anyagi gond.


Nagyon remélem, hogy jól tudom, hogy ha nincs meg az egy év, akkor az első félév érvénytelen, és szeptemberben újra tudom kezdeni az egészet ingyenesen. Elvégre 12 félév ingyen van, akkor valami csak igaz belőle. A második félévben dolgoznék, és a szeptembert pénzzel a zsebemben tudnám kezdeni ingyen, elölről, újragondolva az egészet.


Mennyire álomszerű ez az elképzelés?



2019. okt. 28. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi osztályon érdeklődj. A legtöbb helyen nyitva vannak még a napokban, így érdemes személyesen bemenned. Szépen összeszedted a gondolataidat, remélem, sikerül megvalósítani az elképzeléseidet!
2019. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Holnap bemegyek, meg is kérdezem, csak már nagyon kíváncsi vagyok, hogy valaki tudja-e.


És köszi a biztatást! :)

2019. okt. 28. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Felsőoktatásbsn félévek vannak, nem évek.

Az első félévet már nem tudod passzíválni, okt 15 a legutolsó határidő.


Ha ebben a félévben lesznek még tárgyaid, akkor azok megmaradnak természetesen, viszont jövő szeptemberben nem biztos, hogy lesznek a ráépülő tárgyak, mert sokat csak őszi vagy csak tavaszi félévben hirdetnek meg. Emiatt nem is szoktak egy félév passzívot ajánlani, hanem 2-t,mert akkor tényleg kihagysz egy évet és a gólyákkal vagy az egy évfolyammal alattad lévőkkel tudod folytatni.


Vagy minden mindegy alapon úgy tervezed, hogy ezt a félévet már elengedted és nem vizsgázol semmiből? Ezt nem ajánlom.

A két félév alatt 30 kreditet nem az aktuális és az előtte lévő félévre nézik, hanem a te két utolsó aktív félévedre, tehát ha ezt nullázod, akkor a következőben meg kell lennie a 30-nak (ami ha egy félévet hagysz ki a ráépülő tárgyak miatt lehetetlen), különben ugyanott vagy.


Akkor tudod tiszta lappal kezdeni, ha februárban újra jelentkezel és felvesznek, akkor kezdődik elölről.

2019. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kicsit most zavaros ez az egész. Akkor így fogalmazok:


Levizsgázok annyi tárgyból, amennyiből csak bírok, és passziválom a második félévet. Szeptemberben folytatom, mi lesz? 1. félév elölről vagy 3. félév?

2019. okt. 28. 20:56
 5/5 A kérdező kommentje:

Vagyis bocsánat, nem 3. félvévet, hanem 2. (másodikat) akartam írni.


Így akkor két félév között lesz egy passzív, de ilyenkor hogy van a kredit? És ha valaki bármilyen egészségügyi probléma miatt kiesik a második félévéből, az mit csinál?

2019. okt. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!