Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetemen a...

Melyik orvosi egyetemen a legjobb a közösség?

Figyelt kérdés

Debrecenhez lakok közel, ott milyen a légkör? Tudom, hogy igazából az adott évfolyam/csoport határozza meg ezt, de valamennyire szerintem a felsőbb évfolyamosok mentalitását veszik át az alsósok is, nem? Illetve a tanárok hozzáállása, maga a légkör milyen?

A tanárok, oktatók mennyire bunkóznak/szívatnak (tudom, hogy mindenhol van pár ilyen, de na...)


Viszont nem kizárólag Debrecen érdekel, sőt, azt gondolom, hogy mivel közel lakok, hátrányom lenne, hogy nem kerülök be koleszba (azért olyan közel nem lakok, hogy ne koccanjon meg a bejárás), szóval ez felvet még egy kérdést: azt, hogy orvosin bírható az, ha bejárós valaki? (vonattal napi 2x40 perc+tömegközlekedés otthon öszvissz 1 óra kb). Szerinem nem praktikus, hogy ennyi idő elmenne utazásra egy nap, meg kicsit fárasztó is lehet, főleg mellette tanulni rendszeresen.



2019. okt. 29. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha ennyi az utazás, akkor nem is laksz olyan közel.


Debrecenben az évfolyam csoportokba van osztva. A csoportunk egyik harmada alkotta a TÁG-os klikket (Debreceni egyik legjobb gimi), a másik harmada a Fazekasos klikket, a harmadi pedig a mindenki más.

Két olyan barátra tettem ott szert, akikkel azóta is jóban vagyunk, pedig harmunk közül csak az egyik maradt orvosin, mindennek már 6 éve. A többiek közül is voltak rendesebbek, de csak páron. A nagy többségre általánosan elmondható, hogy mint jövőbeli konkurencia, úgy tekint a másikra. Az túlzás, hogy ellenségként, de kicsit azért igen. Értem ez alatt, hogy senki soha semmit meg nem oszt abban az évfolyamcsoportban, se a saját kis csoportunkban, nem adja ki a jegyzeteit, letagadja, hogy vannak zh-i előző évekről...Van, ki tanárhoz jár, külön órákat vesz, mindenféle szépségeket csinál, hogy bizonyos tárgyai meglegyenek, de senkinek nem segít ebben, és letagadja, hogy ő bármikor is ilyet csinált...mindenféle családi és rokoni kapcsolatokat használnak a sikerhez, téged meg próbálnak egyre lejjebb és lejjebb tolni, ha nem vagy orvos családnak a sarja, mindez igaz a tanárokra és diákokra is.


Amit javaslok: kitartás, le*zarom hozzáállás, már csak azért is megcsinálom hozzáállás, q*rva jó tanévbeosztás, hogy mindent meg tudj tanulni, és az se árt, ha van jó háttérszeled. Hajrá.


A bejárást nem javaslom.

2019. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Valamennyire igaz, amit az előző ír, de nem teljesen értek egyet. Az én csoportom nekem is egy hulladék, egymásnak vermet ásó bagázs, de az évfolyamról és más évfolyamokról tettem szert igazán értékes barátságokra, meg persze felületes, inkább csak bulikon összejövő emberkékre is, de szerintem az is kell.

A klikkesedés igaz, a pénzesek is általában kevésbé vegyülnek a nem pénzesekkel, de ez nyilván nem orvosi egyetemi sajátosság. Lesz olyan, aki csak azért a "barátod", mert látja, hogy gyakra felkészülsz, okos vagy, tudsz a kérdésekre válaszolni.

Viszont a diakelet, programok, főleg a medikus programok szerintem elég gazdag és színes. Mindig van mit csinálni ha éppen nem tanulsz.

Tanárokra nem tudok mit mondani, van nagyon igazságtalan, szívatós tanár, egyes intézeteknél több, máshol kevesebb, ezzel számolni kell. De ugyanígy van máshol is.

A bejárás nem jó megoldás. A koli felvételi pontszámokba kb. semmit nem számít a távolság, az a legkisebb mérvadó tényező. Családszerkezet, jövedelem sokkal lényegesebb.

2019. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk nagyon jó a közösség, nem érzem ezt a versengést... Mindenki segít mindenkinek, persze ha van időnk :))

Én rengeteg jegyzetet kaptam felsőbb évesektől, sőt van google drive-on keresztül rengeteg jegyzetet, teszteket megosztunk egymással... a tanárok változóak, van aki fennhordja az orrát, nagyon szigorú, sokat vár el, pedig borzalmasan adja le az anyagot, de az ellentétjét is megtalálod, mint minden egyetemen ;)

(POTE)

2019. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

2 dolog merült fel bennem.

1: nem tudom vidéki viszonylatban az egy óra soknak számít-e, de Pesten tuti az az átlag, ha nem több. Én koleszban lakok és így is utazok egy órát az egyetemhez, pedig még nem is a külvárosban van a kollégium hanem bőven benn a városban. Ha itt bírják a diákok egyetem mellett a sok utazást, akkor lent is tuti lehet vinni.

2: most komolyan, van olyan aki egy ilyen kérdésre azt mondja: ,,nem tudom, de ide ne gyere mert itt kaki a közösség!"? Viccet félretéve, ELTE jó, de mivel orvosi érdekel nem kezdek el regélni. Az hogy tanárok milyenek, fugg attol kit mennyire bírnak, milyen a csoport. Alapjáraton a kisebb egyetemeken könnyebben kialakulnak jo viszonyok az oktatók es hallgatok között, ami szinten nem feltétlen igaz, en tok joba vagyok a volt dekanunkkal, pedig o is naponta vagy 200 gyereknek tart szemináriumot. Szerintem diákok körében mindenhol található ilyen-olyan csoportok, az hogy te mennyit hozol ki ebből es a társasági életből az csak tőled fugg. A kollégium nem feltétlen előny, vagy hogy sok hatása lenne a szociális életre, en laktam otthon is, most kollégista vagyok, annyi a különbség hogy tovább maradok kint meg esetleg tobb helyre megyek el, de csak azert mert nincsenek a szülők akik állandóan kerdezgessenek. Bar tény hogy magán a koleszon belüli élet egy masik tészta, és lehet bármilyen lepratelep is az épület őket sosem tudnám mar nyugodt szívvel csak ugy elhagyni egyik napról a másikra.

Egy szó mint száz, majd meglátod milyen neked mi hogyan jon be, ne ez befolyásoljon feltétlen (főleg ne orvosinal) a döntésedben.

2019. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket.


A budapesti távolságokat és a tömegközlekedést volt már szerencsém kitapasztalni. Úgy összességében nem tartom szerencsésnek az ingázást, de Bp-n, mint nagyvároson belül azért másabb szerintem. Eleve a busz/troli/villamos gyakoriságát nem lehet összehasonlítani a vonatéval. Ha lekésel egyet, max. 10 perc múlva jön másik. Vonatnál ez nem így van. Meg ráadásul a vonatok is késnek. A nagyállomástól a Klinikák olyan 20 percnyire van még villamossal. Az bár viszonylag sűrűn jár, de mégsem annyira mint a pesti négyeshatos. Itthonról az állomásra elég 15 perc busszal, de itt a tömegközlekedés elég gyér, nem lehet szerintem a vonat menetrendjéhez igazítani. Hazától hazáig még bele sem fér 2 órába a napi szinten tömegközkekedéssel töltött idő. Szerintem ez sok, és fárasztó, főleg ha egész nap bent kell lenni.


Azt viszont jó hallani, hogy a kolis felvételinél nem nagyon nézik a távolságot - én azt hittem, az az egyik mérvadó.

2019. nov. 1. 00:32
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Szintén Debrecenbe járok orvosira. Nem értek egyet az előttem szólókkal. Van egy minimalis klikkesedés (hol ne lenne?), de pl az ém csoportomban mi segítünk egymásnak. Ha van valami anyagunk, azt bedobjuk a közösbe. Szerintem a közösség nagyon jó, akk szeretne bulizni, ismerkedni, azoknak meg van a lehetősége heti többször is. Sok helyre be lehet ülni az egyetemen kávézni (vagy sörözni, kinek mk) órák között. Nekem a legjobb barátaim az évfolyamtarsaim, de nagyon sok emberrel kiváló viszonyban vagyok más évfolyamokról és karokról egyaránt.

Tanárok hozzáállása változó, van mindenféle. Főleg 1-2 éven vannak a szemetebb tanárok, 3 évtől kezdődően a legtöbben "fiatal kollégának" tart. Bejárást én nem javaslom, jellemzően ezek az emberek azok, akik teljesen kiesnek a közösségi életből. Nem tudsz elmenni bulizni se rendesen, ha haza kell menned az utolsó busszal/vonattal. Illetve ha vizsga előtt lehal a MÁV reggel, mit csinálsz? Senkit nem fog érdekelni hogy miért nem jelentél meg vizsgán. Automatikusan 1-es és buktál egy vizsgalehetőséget.


Szerintem menj el minél több helyre a nyílt napokra, akkor sokkal jobban beleláthatsz az adott hely hangulatába.

(Debrecenben a Dexpo most novemberben lesz, van facebook esemény)

2019. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak megerősíteni tudom: koliba kell menni, mert a bejárással teljesen ki esel a csoport közösségéből, és "klikkesedést" érzel, holott csak kevés, vagy egyáltalán nincs közös élményetek!

A debreceni egy viszonylag gazdag és viszonylag szabadelvű egyetem. Így érzi az ember, de valószínű hogy máshol is így van!

Nincs általános érvényű minőségi különbség a magyar orvosik között - legalább is én így hallottam.

2019. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Én Szegedre járok, szerintem itt jó a közösség. Évfolyam szinten is küldjük egymásnak az anyagokat fb csoportban/Dropbox/drive. Felsőévesek is segítenek, válaszolnak a kérdéseinkre, küldenek jegyzetet. A szakkollégium felkészítő órákat is szervez, ahol egy felsőbb éves korrepetálja a kisebbeket.

Sok program van, kari és egyetemi szinten is. És nem mind a bulizásról szól:, quiz estek, paintball, kedvezmények mozira, színházra,stb.

Kolis vagyok, ami közösségi élet és közlekedés szempontjából is előnyös. Mindenhol ott vagyok kb 20 perc gyaloglással. Max 30. Biciklivel megszűnnek a távolságok, de a tömegközlekedés is jó.

A tanárok... Van jó is, rossz is. Mint mindnehol 😃

2019. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!