Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erdemes lenne most (2020)...

Erdemes lenne most (2020) megprobalni a fogorvosit vagy csak jovore (2021)?

Figyelt kérdés

Mar korabban leerettsegiztem,de se biologiabol se kemiabol nincs erettsegim, illetve nyelvvizsgam se. Most probalom osszeallitani az utemtervet, hogyha 0-rol indulok erdemesebb e eleve 2 evvel kalkulalni, vagy feluletesebb igaz, de gyors tempoban vegyek at mindent es probaljam meg mar most?


Mindkettonek lenne elonye es hatranya. Elonye nyilvan, hogy tobb idom van felkeszulni, igy nemileg stresszmentesebb, de nekem azert mar az evek is szamitanak,igy az lenne a hatranya. Illetve meg az jutott eszembe,hogyha nagyon lassan veszem at a dolgokat, akkor 2 ev alatt meg felejthetek is.



2019. okt. 29. 10:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy nalam csak a duplazas jatszana, tehat nagyon jo emeltek kellenenek.
2019. okt. 29. 10:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevés információt írtál, ami alapján jó tanácsot lehetne adni.

A májusi írásbeli érettségiig (és kb a nyelvvizsga megírásáig is, hogy időben készhez is kapd) kb 6 hónapod van. Ez nem túl sok idő. Főleg ha mindháromból o-ról indulsz.

Nem tudom, milyen gyorsan tudsz tanulni, vagy hogy 1 nap mennyi időd lenne rá. Ha például munka mellett szeretnéd összehozni akkor ez a nagyon nagyon nehezen kivitelezhető kategória fél év alatt. Ha nem tanulsz és támogatnak a szüleid, van lehetőséged hetente kémiából, biológiából és nyelvből is minimum 2szer 2 órás különórákra eljárnod, ami mellett minden nap még több órát tudsz tanulni akkor lehet esélyed.

Azt is számításba kell venned, hogy melyik egyetemen szeretnél a fogorvosira járni és mennyi pontot kellene ahhoz összeszedned, hogy "biztosan" bekerülj. Mivel 2020tól változott a többletpontok rendszere is, ha csak 1 középfokú nyelvvizsgát csinálsz, azzal még 0 pontot fogsz kapni a nyelvismeretért adható 40 többletpontból. Az orvosin szakokon elég magas szokott lenni a ponthatár, kb mindegy melyik egyetemet nézzük, így elég nagy luxus ha a nyelvismeretet nem próbálod kimaxolni de ha ez nem is megy akkor nagyon magas százalékú érettségiket kellene összehozni, ami szintén nem könnyű.


Nem a levegőből mondom ezt neked. Én is ebben a helyzetben voltam. Már túl vagyok egy német középfokún meg a biológián. Tavasszal jön az angol középfok, májusban meg a kémia, szintén 0ról de ugye nem fél-1 év alatt munka mellett.

2019. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kell dolgoznom, csak erre tudnek koncentralni, viszont van betegsegem, ami miatt a gyogyszerek meg egy ideig elegge "belassitanak", szoval ez nemileg hatraltato tenyezo.
2019. okt. 29. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy hátrányokat kell ledolgoznod, főleg hogy a mind a kettőből emelt kell, neked pedig egyikből sincsen még érettségid se nyelvvizsgád. Szerintem próbáld meg két évvel később vagy válassz valami mást. Ha idén összehozol egy nyelvvizsgát és 80% feletti emeltet mind2-őből főleg hogy a 0-ról kezded. Az emelt kémia számításokat olyan gyorsan nem lehet átvenni, főleg hogy azokat jól be kell gyakorolni magántanárral vagy otthon a Villányi Atilla : Ötösöm lesz kémiából cimű kötetből. Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, kitartás.
2019. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha szabad kérdeznem.

És hogy hogy csak most, és egyből ekkora nagy fába vágnád a fejszéd?

2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy masik orszagban tanultam mar orvosin,de abba kellett hagynom, akkor eleg jol ment, most el is vegeznem. Viszont anno meg nem volt emelt kotelezo, felvetelit kellett irni. Azert irom,hogy nullan vagyok, mert nyilvan rengeteget felejtettem, a valosagban nem vagyok nullan valoszinuleg, de a felkeszulest ugy kezdem, mintha nullarol indulnek.


Egyebkent 30 eves vagy es no, es igen ez nem zavar egy cseppet se. En meg nem temetem magam, elottem az elet. Hazudnek, ha nem orulnek annak, ha 20 lehetnek, de ujra nem jarnam be ugyanezt az utat, szoval, ha ujra kellene kezdeni, akkor inkabb koszonom nem, inkabb folytatnam innen.

2019. okt. 29. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha így látod vágj bele. Veszteni nem vesztesz ilyen hozzáállással.

Sok sikert. De szerintem 2021 reálisabb.

2019. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!