Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a SzIG? Tényleg olyan...

Milyen a SzIG? Tényleg olyan amit mondanak róla?

Figyelt kérdés

Aki nm tudná h mi az a szig,a soproni Széchenyi istván suliról érdeklödnék. Olyanokat olvastam h a közösség nagyon rossz, meg sok a sznob és megbánta h ezt a sulit választotta stb... meg h a nyelv tanulás is egyszoval szar, meg a tanárokról h ilyenek olyanok. Segitséget kérnék tőletek, koleszos lennék, és akinek az egyik ismerőse oda jár vagy járt, vagy aki önmaga is oda jár / járt, azt kérem segitsen tippeket mondani.



Milyen a közösség?

Tanárok?

Diákok?

Kolesz?

Tanítás?

Könnyen befogadok?

Koleszban mik a szabályok


Meg a Révairól is érdeklödnék, ugyan ezzekkel a kérdésekkel.

Tudom h attól is függ h ki v kik lesznek az osztálytársaim / szoba társaim. Én 1 olyan suliba szeretnék járni ahol újra kezdhetem az életem, mindenkép koleszba szeretnék menni.

Köszönöm előre is a normális válaszokat.



Bocs a helyesírási hibákért,siettem.



2019. okt. 30. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szechenyis voltam, tény, hogy vannak nagyon paraszt és sznob emberek, de ez kb minden gimibe igaz...

Az egyik osztályban több, a másikban kevesebb, ez teljesen változó


A tanárok közül vannak rettentő rosszak, de vannak olyanok is, akiken csak ámulok-bámulok, mind emberileg, mind tanarilag és a tudása is elképesztő nagy

De kb minden suliban ugyanez a helyzet

A mi osztalyunknak egész jó volt a tanári kara, de van olyan osztály, aki szörnyű tanárokat kapott ki, nem tudhatod előre, hogy milyen lesz


A koleszrol nem tudok nyilatkozni, én soproni vagyok, szóval otthonrol jártam suliba és nem us volt koleszos osztálytársam


A tanítás megint csak tanarfuggo, valaki jól tanít, valaki meg egyaltaoan nem

2019. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetről nem tudok mit mondani, de a nagybátyám ott végzett 2000 körül, kiváló szakember lett belőle, jelenleg is vezető pozíciót tölt be. A feleségével ott ismerkedett meg, ő is vezető a MÁV-nál.
2019. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csakegymagyar válasza:
Én a helyedben nem Sopronban kezdeném újra az életem, én pont onnan jöttem el pont ugyanezzel a céllal. A Széchényi egy elit iskolának számít szóval nem lesz egyszerű, bár így látatlanban nem tudom hogy tanulsz. Én is koleszos vagyok bár nem Sopronban és én meg vagyok vele elégedve a szobatársaim normálisak segítőkészek ha úgy van. Ha szeretnél még beszélni erről nyugodtan írj.
2019. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én jelenleg 11.-es vagyok a Soproni SZIGben. Szerintem nagyon jó iskola, bár az igaz, hogy vannak nagyon rossz tanárok is. Két és fél éve új igazgató van, aki nagyon jófej, és nagyon de nagyon igyekszik az iskolai életet közelebb hozni a diákokhoz, emellett még közvetlen is, hogyha odamész és ugye 9.-et kezdesz ott, akkor drámát fog tanítani neked.

A nyelvtanítás nagyon jó tud lenni, a nyelvtanárok többsége nagyon jó, de van olyan aki meg tanítani se tud. Példának okáért az osztályomban igen sokan tanulnak 2. nyelvnek németet, és volt olyan aki úgy jött 9.-ben, hogy külön órákon tanult németet, de mára már semmit nem tudnak. Az ilyet leszámítva elég rugalmas a nyelvtanítás. Amikor én kilencedikes voltam, akkor mégcsak négy nyelvet lehetett tanulni, (angol,német,francia,orosz) azonban drámán megkérdezte az igazgató, hogyha lehetne 5., akkor milyet szeretnénk. Mi mondtuk, hogy spanyol, mire a következő évre már lehetett spanyolt választani. Én amúgy oroszos vagyok, és nagyon szeretem. 1. nyelvnek angolt tanulok, általánosban is azt tanultam ,de megszólalni sem tudtam, mostanra pedig egész jól megy. Ezen felül rengeteg diák van aki emelt szinten tud angolul, sokszor előfordul ugyanis, hogy megyek a folyosón, és az egyik tanár folyékonyan beszélget egy diákkal angolul.

Hogy egy kicsit a diákokról is mondjak, mindenhol vannak problémásabb emberek, de ez itt inkább visszafogottabb. Persze vannak akik imádnak pofázni órán, és vannak akik nem tanulnak eleget, de ez sokkal kevesebb mértékű, mint bárhol máshol a városban. Azért is számít elit gimnáziumnak a SZIG, mert a diákok 98%-a motivált valamitől, és a többségük tesz is azért, hogy elérjék a céljaikat. A negatívumok ellenére szerintem magas fokú a tanítás, különben nem nyernének ennyi versenyt a diákok.

Emellett vannak szakkörök is, pl énekkar, amit nem úgy kell elképzelni, hogy van 5 ember, akiből egy fiú, és azt sem tudja, hogy mit keres ott, hanem vagyunk vagy 30-50-en, pontosan nem tudom, mert én tavaly jártam, csak abbahagytam, mert kicsit sok volt már. Vannak iskolaközösség építő programok is pl diáknap (de az igazabol mindenhol van), meg van ilyen is, hogy civilizátor nap, meg pályorientációs nap.

Nekem 3 osztálytársam koleszos, az egyik ráadásul úgy, hogy nincs is messze Soprontól, és ő egyszerűen imádja a koleszt, a másik kettő is szereti. Hármuk közül aki legtávolabbról van ő Dunaújvárosi, és mégis ide jött.

Amúgy igyekszenek nem túlterhelni a diákokat, hét óránál több nincs, kivéve ha délutáni faktot veszel fel, vagy ha valamilyen szakkörre jársz.


Remélem tudtam segíteni, és megkönnyíteni a választást, ha esetleg lenne személyesebb kérdésed a tanárokról, akkor privátban szívesen válaszolok, remélem a SZIG-et választod ;D

2019. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kicsit kései vagyok, dehát na.

szerintem nagyon jó suli, nagyon szeretek ide járni.


közösségről (+diákok):

osztályfüggő, én szerencsés vagyok, mert nagyon jó osztályom van, és szerintem az iskoláról is elmondható ugyanez. mindenki kedves, megértő, normálisan bánnak a másik emberrel.

én leszbikus vagyok, és itt mindenki nagyon elfogadó. az egész osztályom tudja. senki sem hozza fel nagyon a témát, nem zavar senkit sem, elfogadnak, ahogy vagyok.


tanárok:

nekem nagyon jó tanáraim vannak, talán 1-2 van, akiket annyira ezért nem szeretek, de még őket is ki lehet bírni. számíts arra, hogy pl. egy A vagy C osztálynál inkább erős matek/fizika/kémia/biosz/föci tanárok vannak, akik persze szigorúbbak, de jól tanítanak, viszont általában a magyar, töritanárok nem olyan jók (ránk viszont ez pont nem igaz, nagyon erős magyartanárt kaptunk, de én nagyon szeretem a stílusát, szóval...) egy D, B osztály pedig erős magyarost, törist kap, a C, A ellentéte.

szerintem amúgy az A, C osztályok sokkal jobbak, jobb tanárokat kaptunk és az osztályközösseg is jobb egy B, D-nél.


Könnyen befogadók? IGEN. mindegy, hogy ki vagy, honnan jöttél, legyél kedves, segítőkész, és minden rendben lesz.


koleszról nem sokat tudok, mivel soproni vagyok.


simán újrakezdhetsz itt mindent, ha érdeklek, írj csak rám, segítek másban is.

2019. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elhatárolni téged, én úgy gondolom, hogy nagyon jó iskola! Viszont, ha orvosi, egészségügyi irányba mennek, én a berzsenyit ajánlanám a tanárok (!!) és a labor miatt! Én idén végeztem, nyolc évig jártam óta, több evfolyamtarsamat is felvettek SE gyogyszeres, orvos fogorvos szakra és a SzIGbol a mai napig járnak korrepetalasra a laborba a BDEGbe. Persze fizetnek érte ( a tanárért és a labor kibérletéért is, ami nem két fillér) De még egyszer mondom: nem vitatkozni szeretnék, ha a SzIGbe szeretnél menni, akkor nyugodt szívvel menj oda mert jó iskola.
2019. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!