Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE milyen nehéz a bejutás?

ELTE milyen nehéz a bejutás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne mennyire nehéz bejutni, milyen legyen az érettségid, milyen jegyeid legyenek ahoz hogy bejuss? Meg még az érdekelne hogy mennyire veszik figyelembe azt hogy milyen erős iskolából mennél oda tovább?

2019. nov. 3. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon szakfüggő. Melyik szak érdekel?

Államira nehezebb, főleg jogon, mert sokan jelentkeznek és az állami ponthatára is viszonylag magas.

Az én btk-s szakomra már államira 312 ponttól vettek fel embereket, de nekem 442 volt.

Melyik szak érdekel?

2019. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, szak és évfüggő is. Én 348 ponttal kerültem be ( volt amiből emelt érettségit kellett tennem mert nem tanultam gimibe azt a nyelvet amilyen szakra mentem. Ehhez hozzáteszem, hogy 5 évvel a gimi után jelentkeztem. (gimibe nem voltam jó tanuló)) , de az előtte és az utána levő évben ez kevés lett volna. Azóta elvégeztem a szakot. Nem érdekli őket honnan mentél, a pontjaid számítanak. Utána pedig az ott nyújtott teljesítményed.
2019. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan többiek is írták, ez szakfüggő. Nekem egyik barátnőm jár oda BTK-ra, neki mindegyik érettségije, ami számított, 90 százalék felett volt, emelt is, ez oda bőven elég volt a 410 körüli ponthatárhoz, de mondjuk egy joghoz, ahova 460 körül kell, már nem. Azt senki nem nézi, hogy te milyen iskolából jössz.
2019. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Ahogyan mindenki írja, ez abszolút szakfüggő.

Pl. a kevésbé ismertebb nyelvszakokon államira is 300-310 körül be lehetett kerülni, németre is 296 volt.

A nevesebbekre 400-420-440, pl. kommunikáció és médiatudomány vagy anglisztika.

2019. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
A nevesebbek szó helyett inkább a népszerű szót használnám.
2019. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen, jól mondják az előttem szólók, attól függ, hogy milyen szak érdekel. Érdemes nézegetni az elmúlt évek ponthatárait + követelményeit felvi.hu-n. :)

Az, hogy melyik suliból mennél az nem számít, csak a jegyek, érettségi eredmények és a pluszpontok.

2019. nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
IK proginfóra a bejutás könnyű (államira és fizetősre is ugyanannyi a ponthatár), pedig "neves" kar és szak, viszont nehéz.
2019. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!