Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező emelt szintű érettség...

Kötelező emelt szintű érettségit 2020-ban bármilyen tárgyból meg lehet csinálni? (tehát magát a követelményt, amire nem jár plusz pont)

Figyelt kérdés

És akkor ezen kívül, ha olyan tárgyból csinálok még, ami felét elo tárgy is, akkor jár a plusz 50?


[link]

Legalábbis nekem ez jött le a cikk alapján, csak kíváncsi vagyok hogy jól értettem-e


2019. nov. 9. 10:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*felvételi tárgy
2019. nov. 9. 10:49
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem lehet, abból kell választani, amit az adott szakon előírnak.

Józan ész: miért lenne jó pl. villamosmérnökire az emelt magyar???

2019. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak olyan tárgyból lehet, ami felvételi követelményként is szerepel a felvin. Tehát ha te pl. gépészmérnökire akarsz menni, oda nem jó az irodalom emelt. Spanyol szakra pedig nem jó a matek emelt.
2019. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvassátok el, amit csatoltam
2019. nov. 9. 11:25
 5/8 A kérdező kommentje:

“Tehát azok akiknek még nincsen diplomájuk egy bármilyen tárgyból tett emelt szintű érettségivel teljesíthetik a felvételi követelményt.”


Józan ész...

2019. nov. 9. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez valóban igaz, akkor viszont ennek a feltételnek (hogy kell egy emelt érettségi), ebben a formában semmi értelme! :(
2019. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem se :D Mert akkor egy ügyesebb gyerek megcsinálja tesiből aztán kész..és előnye van a többiekkel szemben.

És én ezt biztos forrásnak gondolom ezt a cikket.

2019. nov. 9. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem biztos forrás az eduline. Decemberen megjelenik a felsőoktatási tájékoztató amiben remélem halál pontosan le lesz írva minden. Na ez lesz majd biztos forrás.
2019. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!