Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor jarni fog az elso...

Most akkor jarni fog az elso emeltert az 50 pont?

Figyelt kérdés

Illetve az 50 pontot nem csak akkor kapjuk meg ha elertem a 280at nem?

[link]


2019. nov. 10. 12:43
 1/8 A kérdező kommentje:

tételezzük fel,ha felvételizek.

és 282 pont kellene nekem.

és a két tárgyal amit számolnak a felvételihez, és csak 240pontot értem el akkor ehhez még hozzá jön a + 50 igaz?

és akkor 290

2019. nov. 10. 12:46
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen az érettségi és nyelvvizsga meg asszem az okj-s többletpont mindig beletartozott a minimum pontszámba, csak az egyéb jogcímen adott pontok nem.
2019. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszi király :) tehát akkor számolhatok az 50ponttal a minimum ponthoz.

Legyen szép napod

2019. nov. 10. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, kb. minden marad ugyanúgy, mint eddig. Szerintem bosszantó, hogy eddig csak ijesztgették a diákokat, hogy mekkora nagy szivatás lesz. Amit meg a nyelvvizsgával tettek, az felháborító. Én orvosira jelentkezek, úgy volt, hogy a 2 emeltért jár majd 50 pont, direkt megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát, hogy azért még kapjak 40-et, erre kiderült, hogy szinte felesleges volt. A tudás eddig is megvolt, de a gyakorlással eltöltött időnek és a pénznek lett volna jobb helye is.

Nevetséges az egész Oktatási Hivatal.

2019. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Melyik i-d-i-ó-t-a barom pontozott le, amikor a jogszabály szerinti jó választ írtam?


Második válaszolónak pedig: így jártál, senki nem kötelezett a felsőfokúra. Mivel első verziónál nem járt volna pont egy emeltre és egy nyelvvizsgára, ugyanott tartottál volna mint a többiek, mindenki minusz 78 ponttal indult volna, csak emiatt felesleges volt az emelt, de legalább elmondhatod, hogy van. Hasznosnak hasznos.

2019. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy remélem angol nyelvvizsgát csináltál, mert orvosin németet pl. nem fogadnak el diplomához, szóval, ha abból csináltad, akkor viszont ultra szívás, haverom is így járt.
2019. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*felesleges volt emiatt a felsőfok, ezt akartam írni előző előtti vàlaszban
2019. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mivel első verziónál nem járt volna pont egy emeltre és egy nyelvvizsgára, ugyanott tartottál volna mint a többiek, mindenki minusz 78 ponttal indult "


Angolból van emelt érettségim, azzal ki lett volna váltva a kötelező középfokú nyelvvizsga. Felsőfokú nyelvvizsgáért megkaptam volna a 40 pluszpontot, a 2 emelttel együtt 90 pluszpontom lett volna. Én azzal számoltam, hogy így előnyben leszek, épp azért mert a többségnek nem lett volna ennyi pluszpontja. Hihetetlen, hogy kihisztizték maguknak az emberek, alig másfél hónappal a felvételi tájékoztató megjelenése előtt, hogy töröljenek el kb. minden változást, amiről azelőtt évekig zagyváltak meg rémísztgették az embereket.

Le lehet pontozni ezt a válaszomat is, de attól függetlenül borzaszó hiteltelenné teszi magát az Oktatási Hivatal azzal, hogy ennyit variál és enged a követelőzésnek. Évekig nem látta be, hogy milyen gyenge a nyelvoktatás, mégis nyomatta ezt a kötelező nyelvvizsga dumát. Akkor sem kellett volna. Ennek lesz az a következménye, amikor legközelebb valami nagy változást akar majd bevezetni, a kutya se fog hinni nekik.

2019. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!