Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen, ha államin...

Orvosi egyetemen, ha államin vagyok, mennyit kell kötelezően MO. -n dolgoznom, illetve a rezidens évek beleszámítanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvidéki magyar vagyok, és az egyetemet (orvosit) Pesten szeretném végezni, a SOTE-n. Ha jól informálódtam, hogyha államin vagyok, akkor az egyetem elvégzése után annyi félévet kell Magyarországon dolgoznom, ahányat az állam fizetett nekem, tehát 6x2=12 félév, azaz 12 évet. Az lenne a kérdésem, hogy a rezidensi évek beleszámítanak? Tehát ha elvégzem az egyetemet és mondjuk hat évet Magyarországon vagyok rezidens, akkor azt jelenti, hogy már hat évet le is dolgoztam a 12-ből? Remélem érthetően fogalmaztam:))


U.I: Kérlek, ne menjünk bele abba, hogy “Ha az állam fizeti az egyetemed, alap, hogy itt maradsz dolgozni is” meg hasonlók. Tisztában vagyok vele, tényleg nem a legszebb dolog lelépni, de szeretnék majd visszajönni Felvidékre, viszont ragaszkodok ahhoz is, hogy magyar nyelven sajátítsam el a szakmámhoz szükséges tudást. Ez a legjobb opció erre.



2019. nov. 10. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A képzés idejét.
2019. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Elméletileg a képzés idejét 20 éven belül, de annyi kiskapu van. Én még egyetlen egy orvosról sem hallottam, hogy vissza kellett volna fizetnie a költségeket.


Tudom a kiskapuk keresése az adófizetők pénzét kúrtítja meg, de én azért is adnék egy ötletet, mert igyekszem ugyanolyan becsületes lenni, mint a politikusaink.


Ha végeztél orvosként, akkor csinálsz itthon egy KATA-s vállakozást (kb havi 50 ezer forint), mint egészségügyi tanácsadó. Rendesen adózol, de a vállalkozásod veszteséges. Mivel a törvény nem tiltja, hogy több országban is dolgozz egyszerre így lesz bevételed. Ha felkeresel egy könyvelőt akkor biztosan forintra pontosan kiszámolja a költségeidet és döntesz, hogy mi éri meg jobban.

2019. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok, de nem 6 évet kéne csak ledolgoznod?
2019. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Jól tudod, 12 félév az orvosi, tehát 12 évet kell Magyarországon dolgoznod, a rezidensi évek is beleszámítanak (de az egységesen 2 év minden szakterület esetén). Tegyük fel, hogy belgyógyász szakorvos leszel, az 2 év rezidens + 3 év szakképzés, utána már szakorvos vagy. 5 évig úgymond "tanulsz", aztán még plusz 7 év szakorvosként és így jön ki a 12.
2019. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
12 félév az nálam 6 év.
2019. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Elhiszem,hogy visszamész a Felvidékre,Szlovákiában sokkal jobb az orvosok helyzete,mint Magyarországon. Mostantól amúgy elég könnyen át tudnak tenni fizetősre,így annyival kevesebbet kell Mo.n dolgozni.
2019. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!