Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ilyen undorítóan...

Miért kell ilyen undorítóan viselkednie egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Nemrég történt egy olyan eset a középsulimban ami eléggé felhúzott engem, nem beszélve arról, hogy egy olyan tanár(ok) tette(ék) akiről sose néztem volna ki és érdekelne, hogy másoknak mi a véleménye erről, tapasztalták-e már ezt. Legjobb haverommal történt az eset, hogy összeveszett X tanárral, mert Ő nem annyira jó abból a tárgyból amit tanít (Jellemző a tanárra, hogy aki nem kiemelkedő a tárgyából arra burkoltan megjegyzéseket tesz vagy kiközösíti, példálozik vele stb..). Nos, a probléma ott fokozódott tovább, hogy ezt jelentette igazgatónak haverom, aki ezt számon kérte X tanáron. Emiatt még jobban elkezdte kiközösíteni és ez idővel csak fokozódott. Haverom eléggé szókimondó és így volt pár veszekedésük is. Nos, a lényeg az az, hogy X tanárnak a férje is ebben a suliban tanít és miután megtörtént ez a veszekedés, Ő is rászállt a haveromra. Ez például abban mutatkozott meg, hogy órán csak random dolgokért kapott egyest,nem ült egyenesen, köhögött stb stb... Az érdekesség pedig az, hogy pont ez a két tanár hirdette azt folyamatosan, hogy ők ketten az iskolában csak kollégák és nincs közük egymás ügyeihez, csak ami otthon történik. Ehhez képest...


Félre értés ne essék, nem a mai diákokat, haveromat akarom védeni. Tudom, hogy a sok idi*ta gyereket nehéz kezelni és van egy határ, de most itt nagyon nem erről van szó, hanem arról, hogy valaki nem szimpatikus a másiknak és ezért elkezdi princelni, majd egy másik is ,,rászáll". Arról, hogy a tanár kihasználja a hatalmát.


(egyébként amíg közép sulis voltam én is azt tapasztaltam, hogy a tanárok többsége állandóan azt érezteti a diákokkal, hogy Ő felsőbbrendű és hogy a diákok egy semmik hozzájuk képest. És egyre több, nem csak idősebb, hanem pályakezdő tanárnál is ezt látom. De ez már csak egy kis kitérő)



#középiskola-tanár-veszekedés-ügy-kiközösítés-hatalom-felsőbbrendűség-érzet
2019. nov. 10. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, hogy olyanok benne van a rendszerbe akiknek nem kéne. De hergelni az olyanokat a legrosszabb ötlet. Kikell várni, míg lelépsz onnét, onnantól már nem tud mit tenni ellened.
2019. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!